مه پاش چیست؟ و چه می کند؟

 


مه پاش حرارتی چیست؟ چه کاربردهایی دارد؟ آیا با استفاده از مه پاش در مهابر می توان از شیوع بیشتر ویروس کرونا جلوگیری کرد؟ چه شرکت هایی در زمینه ساخت این دستگاه در کشور فعالیت می کنند؟

  1. دارای موتوری از نوع پالس جت و فاقد تجهیزات مکانیکی
  2. راندمان 80 درصد بدون هیچگونه آلایندگی
  3. توان پاشش هرگونه محلول ضدعفونی، سموم کشاورزی، ضدیخ کشاورزی، گازوئیل و نفت سفید
  4. فشار صوتی 98 دسی بل در حین مه پاشی
  5. توزیع ذرات میکرونی حدود 5 الی 20 میکرون در فضا

موارد بالا ویژگی های مه پاش حرارتی است که در شرکت تراش صنعت نبوغ، یکی از سه شرکت کننده قسمت سی و پنجمین برنامه میدون، تولید شده است. اصولا مه پاش یا فوگر حرارتی وسیله ای است که در فضاهایی همچون گلخانه و زمین های کشاورزی، به منظور سم پاشی استفاده می شود؛ این وسیله محلول های داخلی خود را به شکل قطرات آب بسیار ریز (مه) در می آورد تا به همه مناطق محیط موردنظر رسوخ کرده و برروی تمام سطوح بنشیند.

میدونی ها بخوانند: کشاورزی مدرن با تولید گلخانه‌ای نشاء خیار

ریاست این شرکت برعهده یوسف خداپرست است. دیگر اعضای تیم را نیز مصطفی قربانی فر، سارا ستاری، کریم امیر ابراهیمی و مهدی آقایی تشکیل می دهند. این مجموعه شاید اولین کشور در زمینه تولید مه پاش یا همان فوگرهای حرارتی نباشند؛ اما به حدی حرفه ای هستند که توانستند پس از شیوع کرونا در کشور و لزوم گندزدایی و ضدعفونی محیط، خود را با شرایط وفق دهند و با تلاش شبانه روزی، این دستگاه را برای ضدعفونی اماکن عمومی دراختیار ارگانهایی همچون شهرداری قرار دهند.

البته قبل از اینکه بلای کرونا بر سرمان بیاید، تیم مستقر در این شرکت، این وسیله را به دلیل جلوگیری از ضررهایی که الکل، کلر و دیگر سموم کشاورزی به محیط زیست وارد می کند ساخته بودند؛ آن هم با قیمتی بسیار پایین تراز نمونه مشابه خارجی. درحقیقت آنها توانستند با استفاده از تکنولوژی، بهره وری این دستگاه را به حدی برسانند که از یزان مصرف 50 برابری سم در ایران نسبت به میانگین جهانی، کاسته شود.

میدونی ها بخوانند: تبلیغ کسب و کار در زمان رکود حاصل از کرونا

این تیم مبتکر و خلاق و دستگاه مه پاش حرارتی شان که استودیو مسابقه میدون را نیز ضدعفونی و گندزدایی کردند، در سی و پنجمین قسمت از فصل دوم این برنامه، خود را از مراغه استان آذربایجان شرقی به تهران رساندند. حال باید منتظر بود و نظر پنج داور این برنامه را دید و شنید.

برای تهیه مه پاش از این شرکت و حمایت از کسب و کار جناب آقای یوسف خداپرست با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

حسین شاهدی

شنبه 8 آذر 1399

آفرین بر صنعتگران مراغه ای عالی بود موفق و سربلند باشید

avatar

شهرام قطعاتی

جمعه 7 آذر 1399

خیلی خوبه دستت درد نکنه اقای خداپرست

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi