تابحال خرمای درجه یک خوزستان را با چاشنی خلاقیت خوردید؟

 


برنامه میدون در ایستگاه سی و سوم، میزبان بانوی کارآفرینی از خطه خوزستان است که توانسته با راه اندازی کسب و کاری در زمینه فرآوری حیاتی ترین محصول کشاورزی آن منطقه یعنی خرما و البته ابداع نوع جدیدی از شیره، درآمدزایی کند.

مسابقه بزرگ میدون از ابتدای شروع فعالیت خود تا به امروز سعی کرده کارآفرینان یکی از مغفل مانده ترین صنایع ایران یعنی صنایع غذایی را، بطور ویژه پوشش دهد؛ افرادی همچون آقای محمد الوند پور، محمد افسری، محمد ارفع طبیب، مصطفی چشمی و عزیزانی دیگر. این برنامه، این بار نیز میزبان کارآفرین دیگری در این حوزه است که بیشتر یک مخترع است تا کارآفرین؛ طیبه شاه ولی.

گفته می شود سالانه حدود سی درصد خرمای تولید شده در ایران به دلیل نبود صنایع فرآوری به ضایعات تبدیل می شود؛ بعبارت بهتر ما سالانه میلیاردها دلار پول را به دلیل عدم سرمایه گذاری در حوزه فرآوری و بسته بندی از دست می دهیم. این مطلب، اولین دلیل خانم شاه ولی سی و هفت ساله برای ورود به این حوزه بود؛ اما خلاقیتش در جای دیگری رخ داد؛ او در میانه مسیر به موضوع نگهداری خرما علاقمند شد؛ به گفته خودش همیشه به فکر تولید شیره ای بود که بتواند تمام خواص خرما را نگه دارد اما نه یک شیره مصنوعی که با نبات تولید شود بلکه یک شیره طبیعی... درنهایت هم توانست با پشتکار، شیره ای طبیعی برای نگهداری خرما بسازد که نه تنها از تمام خواصش حفاظت می کند بلکه از شکرک زدن در دمای پایین نیز به خوبی جلوگیری می کند.

میدونی ها بخوانند: ترکیب طلایی کنجد و خرما

راهی که خانم شاه ولی در جاده کارآفرینی طی کرد، بسیار سخت و پر پیچ و خم بود. با سرچ نام او در گوگل، به مصاحبه ای برمی خوریم که تنها بخشی از این سختی در آن انعکاس داده شده؛ سختی های اخذ مجوز، مشکلات فرهنگی اشتغال بانوان و.. اما هیچ گاه ناامید نشد و نه تنها برای رسیدن به هدف جنگید بلکه این کار را به بهترین شکل ممکن انجام داد و افتخارات بسیاری کسب کرد:

او در همین سال جاری توانست در دور پنجم نظرسنجی سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، رتبه پنجم را کسب کند. در سال 1397 نیز موفق شد در جشنواره ملي زنان و دختران صاحب كسب و كار و كارآفرين، بعنوان برترین فرد شناخته شود.

میدونی ها بخوانند: جوانی که بسیاری از بانوان را کارآفرین کرد...

این بانو، از شهرستان ایذه استان خوزستان خود را در بیست و سومین قسمت، به استودیو مسابقه میدون در تهران رسانده تا به تمام مردم ایران خصوصا بانوان یادآوری کند که با کمترین سرمایه و امکانات هم می شود کارآفرین شد تنها باید انگیزه داشت و تلاش کرد. حال باید منتظر بود و دید نظر تیم داوری پنج نفره این برنامه در رابطه با طرح کسب و کار او چیست و اینکه آیا می تواند برنده شدن در این مسابقه را نیز به لیست افتخارات خود اضافه کند یا خیر...  

برای تهیه این شیره خاص و حمایت از کسب و کار سرکار خانم طیبه شاه ولی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

فریبازندی

پنجشنبه 6 آذر 1399

به نظرمن عالیه

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi