کودکان ثروت ساز به برنامه میدون آمدند!

 


در قسمت سی و سوم برنامه میدون، استارت آپی پا به صحنه این برنامه می گذارد که در حوزه آموزش هوش مالی به کودکان فعالیت می کند؛ اما هوش مالی چیست و آموزش دادن آن به کودکان چه فایده ای دارد؟!

مدیریت مالی امری است اکتسابی که افراد می توانند از هر زمانی که می خواهند، آموزش دیدن آن را شروع کنند؛ اما قطعا مثل هر مهارت دیگری، دوران کودکی و نوجوانی بهترین زمان است. برنامه میدون در بیست و سومین قسمت از فصل دوم خود میزبان استارت آپی است که برای اولین بار، آموزش هوش مالی به کودکان 5 تا 12 سال را در ایران کلید زده؛ موسسه کودکان ثروت ساز.

رشته مالی، مقوله ای است که پس از شیوع کرونا در ایران، بیش از هر زمان دیگری مورد توجه مردم قرار گرفت؛ مردمی که تا دیروز درک درستی از مفهوم بورس نداشتند، هرروز صبح ساعت هشت، برای چک کردن تابلوی معاملات پشت سیستم هایشان حاضر می شوند. اما مالی یا بعبارت بهتر مدیریت مالی، تنها به بورس و فرابوس محدود نیست؛ اساسا مدیریت مالی آن است که فرد بتواند دارایی های خود را به بهترین نحو و با بیشترین سود و کمترین هزینه مدیریت کند.

علی رنجبر، دانش آموخته رشته حسابداری و دارای 18 سال سابقه فعالیت در این حوزه است که از سال 1396 و با بیش از 1000 کودک، کار خود را در سه حوزه آموزش هوش مالی، حسابداری ذهن و کارآفرینی آغاز کرد. او کوشیده با گردهم آوردن تیمی متخصص در زمینه های روانشناسی کودک، مالی و حسابداری، کودکان ایرانی را برای ساختن آینده ای روشن تر برای خودشان و کشورشان تربیت کند.

میدونی ها بخوانند: میدونی برای کودکان و نوجوانان

اصولا هوش مالی یا اقتصادی را می توان به پنج بخش عمده تقسیم کرد:

  1. کسب درآمد بیشتر: اگر شما در سال 30 میلیون تومان درآمد دارید و فرد دیگری 20 میلیون تومان؛ این یعنی شما از هوش مالی بالاتری نسبت به او برخوردارید.
  2. حفظ پول: زمانی که درآمد دارید، باید بتوانید آنرا در مقابل هرچیزی که باعث کاهشش می شود حفظ کنید.
  3. بودجه بندی پول: این مورد براساس پولی که پس از پرداخت هزینه های مختلف برایتان باقی مانده، محاسبه می شود.
  4. اهرم سازی برای پول: این حوزه به چگونگی سرمایه گذاری شما با پس اندازتان مربوط است.
  5. بهبود اطلاعات مالی: یعنی شما تمام اطلاعات سرمایه گذاری خود را در هر زمان و مکان بطور دقیق دراختیار داشته باشید.

تیم مشغول به کار در کودکان ثروت ساز، به خوبی خلع موجود در حوزه آموزش کشور را بررسی کردند  و با راه اندازی این موسسه، می کوشند قدمی برای بهبود آن بردارند. همه به خوبی می دانیم که دوران کودکی، طلایی ترین دوران برای یادگیری مهارت های مختلف است که اگر از آن غافل شویم، چیزهایی را از دست خواهیم داد که به راحتی قابل جبران نیستند.

میدونی ها بخوانند: صندلیِ کودکی که کیمیا شد!

شاید سالهای زیادی نباشد که آقای رنجبر موسسه خود را راه اندازی کرده؛ اما به این دلیل که با بیش و آنالیز دقیق کار خود را پیش برده، در این مدت زمان کوتاه توانسته افتخارات استثنایی را کسب کند:

  • دریافت اعتبارنامه از دفتر انتشارات تکنولوژی آموزش و پرورش در سال ۱۳۹۶
  • برگزیده شدن بعنوان شرکت خلاق ازسوی معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در سال 1397
  • عضویت فعال پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی در سال 1398
  • شناخته شدن بعنوان شرکت خلاق توانمند صادراتی در سال 1398
  • کسب رتبه چهارم در همایش ایده ها و فرصت ها معاونت پیشگیری جرم قوه قضائیه

برنامه کارآفرینی میدون درسی و سومین قسمت از فصل دوم خود، با حضور تیم کودکان ثروت ساز، به موضوع مهم و حیاتی آموزش کودکان خصوصا آموزش مالی به آنها پرداخته است. حال باید منتظر بود و دید که این تیم و کسب و کارشان، می تواند از سد چالش های تیم داوری خصوصا آقای مصطفی زاده بگذرد و بعنوان برنده این قسمت از مسابقه معرفی شود یا خیر.

برای دریافت خدمات هوش مالی برای کودکانتان از این موسسه و حمایت از کسب و کار جناب آقای علی رنجبر با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشه شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi