رد پای ستادپیگیری مشکلات تولید در گردشگری

 


با پیگیری های ستاد پیگیری مشکلات کسب و کار، مشکل احداث یک واحد کمپ گردشگری و عشایری در استان فارس برطرف شد!

این بار ستادپیگیری مشکلات تولید، درجریان پرونده ای در زمینه گردشگری قرار گرفت؛ جناب غلامعلی کاظمی از استان فارس، متقاضی احداث یک واحد مجتمع گردشگری و عشایری بود که برای این کار موافقت اصولی از سازمان میراث فرهنگی و استعلام های لازمه را دریافت کرده ولی در مرحله ی واگذاری زمین، به مشکل برخورده بود.

موضوع از این قرار است که زمین مورد نظر، در خارج از محدوده ی شهری قرار داشت و طبق قانون، واگذاری آن بر عهده سازمان منابع طبیعی است؛ آقای کاظمی هم با همین فرض، برای انجام مراحل قانونی در ابتدا به این سازمان مراجعه کرد؛ ولی بعد از بررسی های اولیه متوجه شد که سند زمین ها به اشتباه به نام سازمان راه و شهرسازی است البته گویا قرار بوده مدتی قبل این اسناد بطور رسمی به نام سازمان منابع طبیعی بخورد که هنوز این اتفاق نیفتاده....

ایجاد اکوکمپ را با میدون یاد بگیرید...

پرونده آقای کاظمی از تاریخ 21/11/98 در ستاد به جریان افتاد و نهایتا نیز با پیگیری کارشناسان این واحد، در تاریخ 27/7/99 از برنامه پایش شبکه اول سیما پخش شد. در این برنامه دکتر نسایی، مدیر کل واگذاری سازمان ملی زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی، حضور یافت و در پاسخ به این پرونده، قول مساعدت و همکاری داد. و حالا پس از گذشت حدودا دو هفته، آقای کاظمی مزد اعتمادش به ستادپیگیری را گرفت؛ کارشناس پرونده مشکل را بررسی و درحال حل کردن آن است.

کمپ عشایری از جمله مکان های دیدنی یک استان به شمار می رود که علاوه بر اشتغالزایی بالا و سود آوری مناسب، باعث جذب گردشگر و افزایش جنبه ی توریستی استان می شود. این اصلی ترین هدف آقای کاظمی برای کارآفرینی در زمینه گردشگری بود و برای رسیدن به آن نیز از ستادپیگیری مشکلات تولید کمک گرفت؛ او معتقد است درصورت احداث و راه اندازی این کمپ، برای حداقل 20 نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

راه اندازی یک رستوران بومی را با میدون یاد بگیرید...

ستاد پیگیری مشکلات تولید، واحدی تشکیل شده از جوانانی دغدغه مند و پرتلاش که مهمترین هدفشان، برداشتن سنگ هایی است که سد راه تولید و تولیدکننده ایرانی شده. حال اگر شما هم کارآفرین هستید و برای شروع و یا ادامه مسیرتان، با هرکدام از نهادهای دولتی و حکومتی دچار مشکل شدید و فکر می کنید حق با شماست، مشکل خود را یا به شماره 3000019 ارسال و یا با کلیک در اینجا، آن را در صفحه ستادپیگیری سایت میدون ثبت کنید. درخواست شما بررسی و درصورتی که قابل پیگیری تشخیص داده شود، دنبال و حل خواهد شد.

نوشته شده توسط: هدیه لاچینی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi