اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان

 


معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان از رشد 38 درصدی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی خبر داد و گفت: در سال‌جاری اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان پیش‌بینی شده است.

به گزارش «میدون»، عبدالرضا خسروانی با اشاره به این که طرح‌های اشتغال‌زایی از سنوات گذشته اجرا شده است، اظهار کرد: 28 هزار و 643 طرح اشتغال‌زایی مددجویان کمیته امداد در 4 سال اخیر تحت نظارت این  اداره کل می‌باشد.

وی با بیان این که در سال گذشته 5 هزار و 401 طرح برای مددجویان کمیته امداد امام با اعتباری بالغ بر 83 میلیارد و 900 میلیون تومان اجرا شده است، افزود: در سال‌جاری اجرای 4 هزار طرح اشتغال‌زایی برای مددجویان پیش‌بینی شده است.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان از رشد 38 درصدی اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی از نظر حجمی و هزینه‌ای در سال گذشته نسبت به سال 95 خبر داد و تصریح کرد: امسال نیز پیش‌بینی افزایش طرح‌های اشتغال‌زایی را خواهیم داشت.

خسروانی همچنین به 4 طرح اشتغال‌زایی در کمیته امداد اشاره کرد و افزود: طرح کارانگیزی در جهت ایجاد انگیزه برای مددجویان بوده که سقف تسهیلات پرداختی آن 5 میلیون تومان می‌باشد.

به گفته وی، طرح توان‌افزایی نیز برای مشاغل خانگی استفاده می‌شود و مددجو تنها با مدرک فنی‌و‌حرفه‌ای و صنایع‌دستی به صورت کار در منزل تسهیلات 10 میلیون تومانی را دریافت می‌کند و کمیته امداد در جهت فروش محصولات با بازاریابی و برپایی نمایشگاه‌ها به مددجویان کمک می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان در ادامه به طرح خوداشتغالی و خودکفایی خانواده اشاره کرد و ادامه داد: در این طرح خانواده بعد از دریافت تسهیلات به خودکفایی رسیده و از بدنه کمیته‌امداد رها شده و کارت همت که نشان‌دهنده توانمندسازی خانواده بوده را دریافت می‌کند.

خسروانی اظهار کرد: در طرح مذکور خانواده با بررسی کمیسیونی متشکل از حوزه حمایت و اشتغال به توانمندسازی رسیده و مستمری خانواده قطع می‌شود ولی سایر مزایا که شامل بیمه تامین اجتماعی، تسهیلات قرض‌الحسنه کارگشایی، بیمه خدمات درمانی، جهیزیه، مسکن و ... را دریافت می‌کند.

وی همچنین به طرح کارآفرینی اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: در این طرح فرد به غیر از خودش برای 4 نفر دیگر کار ایجاد می‌کند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان سقف تسهیلات برای وام‌های خودکفایی و خوداشتغالی را 35 میلیون تومان، کارآفرینی 50 میلیون تومان که به ازای هر نفر 20 میلیون تومان اضافه می‌شود را اعلام داشت و افزود: در طرح کارفرمایی تا سقف 100 میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شده است که کارفرما با دادن تعهد 5 ساله برای نگه‌داشتن مددجو و پرداخت پایه حقوق قانون کار به همراه تمامی مزایای قانون کار می‌تواند از این سقف تسهیلات بدون بهره بانکی استفاده کند.

خسروانی تاکید کرد: در سال گذشته طرح اشتغال‌زایی اجرا شده شامل 173 طرح کارانگیزه، یک هزار و 22 طرح توان­ افزایی با مشاغل خانگی، 4 هزار و 184 طرح خوداشتغالی، 22 طرح کارآفرینی و 6 طرح کارفرمایی می‌باشد.

وی همچنین زیرساخت اشتغال را آموزش معرفی کرد و افزود: در سال گذشته 9 هزار و 69 مددجو آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، پایدارسازی، دوره‌های کارآفرینی را به صورت بلندمدت، کوتاه مدت و میان مدت گذرانده‌اند.

معاون اشتغال کمیته امداد هرمزگان در پایان از آموزش 3 هزار و 380 نفر در شهر و 5 هزار و 689 نفر در روستاها خبر داد و اظهار کرد: 69 درصد از مددجوهای استان هرمزگان در روستاها زندگی می‌کنند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi