خسارت 90 درصدی نوسانات دما به محصول پسته انار

 


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار گفت: پیش‌بینی می‌شد امسال بیش از 23 هزار تن پسته برداشت شود که بر اثر نوسانات دمایی بیش از 90 درصد این میزان نابود شد.

به گزارش «میدون»، عباس مهران، با بیان اینکه، بیش از 90 درصد محصول پسته انار دچار خسارت شدیدی شده است، اظهار کرد: براثر نوسانات دمایی خصوصا گرمای بی‌سابقه در بهمن ماه واسفند 96 وافت دما در فروردین 97 باعث ریزش خوشه‌ها در سایر ارقام پسته منطقه انار شد که به بیش از 90 درصد محصول خسارت وارد کرده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان انار اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شد امسال بیش از 23 هزار تن پسته برداشت شود که متاسفانه بر اثر نوسانات دمایی بیش از 90 درصد این میزان به نابودی کشیده است.

وی عنوان داشت: درشهرستان انار بیش از 20 هزار هکتار باغات مثمر پسته وجود دارد که 50 درصد آن از نوع پسته اکبری هستند که بیشترین خسارت نیز به ارقام پسته اکبری وارد شده است.

مهران خاطرنشان کرد: سال گذشته نیز براثر نوسانات دمایی وهمچنین تگرگ خسارت فراوانی به محصول پسته انار وارد شد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi