780 میلیارد تومان تولیدات شیلاتی در مازندران

 


ولی‌الله محمدزاده سرپرست شیلات مازندران گفت: تولید ماهیان خاویاری در این استان با هدف تامین مولد انجام می‌شود که ارزش اقتصادی برای این بخش 70 میلیارد تومان بوده است.

به گزارش «میدون»، ولی‌الله محمدزاده در جلسه میز خدمت مشترک جهاد کشاورزی استان مازندران با بیان اینکه هدف اداره کل شیلات این استان توسعه پایدار و متوازن آبزی‌پروری است، اظهار کرد: 3 هزار و 400 مرکز آبزی‌پروری شامل پرورش ماهیان گرمابی، سردابی، خاویاری، زینتی و ماهی در مازندران فعال است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 75 هزار تن ماهی پرورشی در استان مازندران تولید شد که 18 درصد تولید ماهیان پرورشی در کشور بوده است، افزود: یک پنجم تولید ماهیان پرورشی کشور مربوط به مازندران بوده است.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران تصریح کرد: 6 هزار و 500 نفر به طور مستقیم در صنعت ماهیان پرورشی فعالیت دارند که ارزش اقتصادی این بخش 680 میلیارد تومان است.

این مسئول هدف از تولید ماهیان پرورشی را تولید و ایجاد فرصت‌های شغلی مولد اعلام کرد و افزود: اعطاء تسهیلات نقش موثری در تولید این بخش دارد.

محمدزاده صید و صیادی در استان را شامل ماهیان استخوانی، کیلکا و ماهیان خاویاری اشاره کرد و گفت: 54 تعاونی پره در بخش ماهیان استخوانی فعالیت دارند که 3 هزار و 800  صیاد از 20 مهرماه تا اواسط فروردین ماه سال بعد اقدام به صیادی در دریای خزر می‌کنند.

وی با بیان اینکه سال گذشته 3 هزار و 500 تن ماهی استخوانی در استان تولید شد، اضافه کرد: 44 شناور برای صید و صیادی کیلکا در استان فعال است که 16 هزار و 200 تن کیلکا صید شد و 450 صیاد در این زمینه فعال هستند.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران اضافه کرد: تولید ماهیان خاویاری در استان با هدف تامین مولد انجام می‌شود که ارزش اقتصادی برای این بخش 70 میلیارد تومان بوده است.

این مسؤول ادامه داد: تولید ماهیان استخوانی در سال 96 نسبت به سال 97، 14 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه صنایع شیلاتی و بازاریابی یکی از بخش‌های فعال بخش شیلاتی است، گفت: 40 مرکز شیلاتی شامل تولید کنسرو، پور ماهی و روغن ماهی در استان وجود دارد که تنها در مازندران به صورت متمرکز در حال فعالیت است.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران با اشاره به اینکه 28 بازار عمومی ماهی در شهرستان‌های استان وجود دارد، ادامه داد: 50 مرکز عرضه ماهی زنده در استان فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه دو مرکز بازسازی ذخایر آبزیان در شهرستان‌های ساری و کلاردشت وجود دارد، افزود: در شهرستان ساری سه گونه کپور، خاویار و سفید تولید می‌شود که سالانه 60 میلیون قطعه از این گونه‌ها تولید رهاسازی می‌شود.

سرپرست اداره کل شیلات مازندران  در پایان با بیان اینکه در مرکز بازسازی کلاردشت، سالانه یک میلیون قطعه تولید و رهاسازی می‌شود، اظهار کرد: 12 هزار نفر به طور مستقیم در شیلات استان فعالیت دارند که سال گذشته ارزش تولیدات شیلاتی 780 میلیارد تومان بوده است.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi