زمینه ایجاد ۷۰۰ شغل در اردبیل فراهم می‌شود

 


اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل گفت: با امضای تفاهم‌نامه با سرمایه گذار تولید فرش زمینه اشتغال ۷۰۰ نفر از مردم در شهرستان‌های خلخال و کوثر در آینده نزدیک فراهم می‌شود.

به گزارش «میدون»، اکبر بهنام‌جو استاندار اردبیل در دیدار با سرمایه‌گذار فرش دست‌باف در استانداری این استان اظهار داشت: به منظور ایجاد اشتغال پایدار روستایی و ارائه تسهیلات لازم تفاهم‌نامه‌ای بین این سرمایه‌گذار و فرمانداری‌های کوثر و خلخال امضا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه از اوایل خرداد ماه ثبت نام افراد علاقمند و مصاحبه و تنظیم مدارک توسط فرمانداری‌های خلخال و کوثر انجام می‌شود، افزود: در مرحله اول سالن‌های ورزشی بلااستفاده توسط اداره کل ورزش و جوانان به صورت استیجاری در اختیار این سرمایه گذار قرار می‌گیرد.

استاندار اردبیل با اشاره به اینکه بیمه و حقوق کارگران فرش‌بافی این بخش طبق قانون کار پرداخت خواهد شد افزود: فرش‌بافان بعد از دیدن آموزش‌های لازم و مطالعه نقشه‌های مورد نظر و نیز تجهیز کارگاه شروع به فعالیت می‌کنند.

وی همچنین از احداث کارگاه روغن کشی و گونی‌بافی توسط این سرمایه گذار خبر داد و گفت: با مطالعه طرح و صدور مجوزهای لازم این مجموعه نیز با حمایت دستگاه‌های اجرایی مواجه می‌شود.

آذرخش سرمایه گذار اردبیلی نیز در این جلسه اظهار داشت: از زمان صفویه تاکنون تمام نقشه‌های فرش اصیل اردبیلی موجود است و بازار فروش محصولات آن‌ها وجود دارد.

وی ضمن اعلام حمایت از بافندگان فرش استان تصریح کرد: با برنامه ریزی‌های لازم و هماهنگی با اداره فرش استان نیروهای مستعد و محصولات آن‌ها شناسایی شده و توسعه فعالیت فرش دست‌باف مورد حمایت قرار می‌گیرند.

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi