خروج میلیاردی ارز برای واردات ماهی تیلاپیا

 


با وجود ظرفیت ۲۰۰ هزار تنی تولید ماهی تیلاپیا، آمارهای گمرک نشان می دهد که تنها در 9 ماهه نخست سال گذشته حدود 200 میلیارد تومان ارز از کشور برای خرید این محصول خارج شده است.

به گزارش «میدون»، بر اساس آمار گمرک، در ۹ ماه نخست سال گذشته، ۹٬۷۰۰ تن فیله تیلاپیا وارد کشورمان شده که ارزش آن ۳۳ میلیون دلار معادل حدود 200 میلیارد تومان بوده است.

این در حالی است که در کشور ظرفیت تولید ۲۰۰ هزار تنی ماهی تیلاپیا وجود دارد و با حمایت از کارآفرینان و ایجاد کسب و کارهای کوچک در این حوزه، می توان از خروج این میزان ارز از کشور جلوگیری نمود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

رضا فرقانی

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

سلام دو چشمه با آب شور و دبی حدود 5 لیتر در اختیار داریم و چون خاک زراعی شور است کشاورزی اقتصادی نیست و آب هرز می رود و نظر کارشناسان امکان تولید ماهی تیلا پیلا وجود دارد راهنمایی فرمایید

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi