اعطای ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال

 


با امضای تفاهم نامه میان بانک قرض‌الحسنه مهر ایران و بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام، 150 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به روستائیان پرداخت می‌شود.

به گزارش «میدون»، مرتضی اکبری در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با بنیاد برکت برای اعطای تسهیلات قرض الحسنه به طرح های اشتغالزایی اجتماع محور بیان داشت: در اجرای سیاست هیات مدیره بانک مبنی بر هدایت عمده تسهیلات به حوزه اشتغال و با هدف رفع رکود و بیکاری در اقتصاد کشور، در مذاکراتی با بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) ظرف ۲ هفته، برای اعطای تسهیلات اشتغالزایی روستایی به تفاهم رسیدیم و امیدواریم بزودی روند پرداخت عملیاتی شود.

وی ادامه داد: در این تفاهم هزار و پانصد میلیارد ریال وام با نرخ کارمزد ۳ تا ۴ درصد و در دوره های بازگشت ۴۸ تا ۶۰ ماهه به روستاییان پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهار داشت: سال گذشته، ۷۵۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه با اعتبار ۸۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شد که ۵۵ درصد آن مربوط به حوزه اشتغال بود.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران بنا بر ماهیت کاری خود در حوزه های معیشت، درمان، ازدواج و اشتغال تسهیلات کم بهره با نرخ کارمزد ۳ تا ۴ درصد به افراد کم بضاعت و کمتر برخوردار اعطا می کند.

*هدف‌گذاری بنیاد برکت برای تولید ۷ هزار شغل 
در این مراسم محمود عسکری آزاد رئیس هیات مدیره بنیاد برکت با اشاره به همکاری بانک قرض الحسنه مهرایران برای پرداخت ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغالزایی روستایی با هدف تولید ۷ هزار شغل در سال جاری، گفت: یکی از مشکلات جدی کشور مهاجرت جمعیت روستایی و افزایش جمعیت شهرنشین است،بطوریکه از سال ۵۳ که نسبت جمعیت روستایی به کل ۷۵ درصد بود، این رقم امروز به ۲۶ درصد تقلیل یافته است.

وی اشتغالزایی روستایی را یکی از اولویت های ضروری کشور برشمرد و ادامه داد: ساخت راه، مدرسه و خانه بهداشت عامل پایداری جمعیت روستایی نیست و اگر اقدام موثری در زمینه اشتغالزایی صورت نگیرد، تا ده سال آینده نسبت جمعیت روستایی به ۱۲ درصد کاهش خواهد یافت که مخاطرات اجتماعی اقتصادی و امنیتی بدنبال دارد.

رئیس هیات مدیره بنیاد برکت تصریح کرد: دولت با دارا بودن ۷ میلیون و ۲۵۰ هزار حقوق بگیر، دیگر امکان تولید فرصت شغلی دولتی را ندارد بنابراین، اشتغال مردمی را باید در دستور کار قرار داد.

وی با اشاره به ظرفیت روستاها گفت: پس از دو سال کار مطالعاتی بنیاد برکت ۲ طرح آسمان و آفتاب را برای توسعه اشتغالزایی روستایی در دستور کار قرار داد تا اشتغال روستایی را از انحصار کشاورزی و دامپروری خارج کند.

عسگری آزاد افزود: در طرح آسمان توسعه مشاغل خانگی با روش های فنی و آموزشی دنبال می شود و در طرح آفتاب به عنوان مکمل طرح اول تولیدات روستایی با روش های استاندارد، فرآوری، بازاریابی تا فروش و صادرات پشتیبانی خواهد شد.

وی با اشاره به تامین منابع مالی برای اجرای این طرح در مشارکت با بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: طی این همکاری ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه توسط بانک قرض الحسنه مهرایران به روستاییان پرداخت می شود که تولید ۷ هزار شغل را در پی خواهد داشت.

نظرات (1)

avatar

رضا فرقانی

چهارشنبه 19 اردیبهشت 1397

سلام گیاه حنا علاوه بر کاربرد آرایشی ، مصارف دارویی دارد . با توجه به تولید سنتی کیفیت پایینی دارد و مصرف رو به کاهش و در حال حذف از سبد خانوار است روش تولید را اصلاح و کیفیت بهبود داده که باعث افزایش میزان رنگ دهی با حداقل زمان گردیده است در زمینه تولید و عرضه به بازار نیاز به سرمایه است

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi