معرفی کسب و کار «ساخت اسباب بازی» در تلوزیون

 


دومین قسمت از برنامه تلوزیونی معرفی کسب و کارهای کوچک، به همت سامانه «میدون» و گروه اقتصادی شبکه اول سیما با موضوع «معرفی کسب و کار ساخت اسباب بازی» پخش شد.

به گزارش «میدون»، در این قسمت از برنامه پس از پخش موشن معرفی «کسب و کار اسباب بازی سازی»، آقای اسفندیاری مجری برنامه با آقای نوبری کارآفرین برجسته حوزه اسباب بازی و از مشاورین سامانه میدون در گفت‌و‌گویی به معرفی این کسب و کار و بررسی جوانب فعالیت در آن پرداختند.

 نوبری در این گفت‌و‌گو درباره نحوه ورود خود به این کسب و کار گفت: آغاز کار به واسطه ورشکستگی یکی از دوستان که در زمینه آهن ربا فعالیت می کرد شروع شد، پس از ورشکستگی ایشان به فکر این افتادیم که با آهن ربا چه کارهایی می توان کرد و به این نتیجه رسیدیم که به وسیله آهن ربا اسباب بازی های مختلفی را بسازیم و اولین آنها حروف انگلیسی ای بودند که بر روی سطوح فلزی قابل نصب بودند و نوعی اسباب بازی آموزشی محسوب می گردید.

وی افزود: هم اکنون حدود 50 نوع محصول توسط ما تولید می شود که در تمامی ایران آنها را به فروش می رسانیم، اما با توجه به اینکه عمده تولید ما اسباب بازی های فرهنگی و آموزشی است و در سبد خانوار بیشتر اسباب بازی های سرگرم کننده وجود دارد فروش ما به اندازه مورد انتظار نیست.

نوبری با اشاره به وجود 15 اسباب بازی فکری برای گروه های سنی مختلف گفت:  البته الان وضعیت خیلی بهتر از سال های گذشته شده است و اسباب بازی های فکری حتی بزرگسالان نیز طراحی شده است و جمعیت مخاطب این محصولات را افزایش داده است.

وی با اشاره وجود خلاء بازی های فکری در جامعه گفت: خوشبختانه ما توانستیم این خلاء موجود در بازار را به خوبی شناسایی کنیم و با استفاده از آن وارد بازار شویم و در این زمینه رو به رشد باشیم.

نوبری گفت: فوت کوزه گری این کار شناخت خوب بازار و دانستن نیازهای مردم است که در کنار آشنایی با آخرین تحولات این بازار در سطح داخلی و جهانی و چاشنی کیفیت و قیمت خوب محصول می تواند زمینه مناسبی را جهت رشد و توسعه در این کسب و کار را ایجاد نماید.

این کارآفرین حوزه تولید اسباب بازی گفت: یکی از نکات قابل توجه در ورود به هر کسب و کاری از جمله تولید اسباب بازی این است که نباید از شکست ترسید و با شنیدن جملات مایوس کننده ناامید شد.

نوبری گفت: چیزی که در زمینه ورود به هر کسب و کاری مهم است صرفا پول نیست و علاقه داشتن به آن کسب و کار و ایجاد اعتبار برای خود عواملی هستند که بسیار مفید و مهم هستند.

وی در پایان با اشاره به سابقه دویست ساله این کسب و کار در جهان گفت: کسب و کار ساخت اسباب بازی در کشور ما بسیار نوپا است و قدمتی نهایتا بیست ساله دارد و به همین جهت ظرفیت بالایی در راستای ایجاد و توسعه این کسب و کار در کشور وجود دارد که امیدواریم جوانان خلاق و با ایده با ورود به این کسب و کار بتوانند زمینه مناسبی را برای رشد و توسعه اقتصادی خود و جامعه ایجاد نمایند.

نظرات (1)

avatar

عماد مقصودی

چهارشنبه 3 اردیبهشت 1399

سلام ،من طرح تولید یک محصول در حوزه اسباب بازی سرگرمی دارم که نمونه محصول هم ساخته شده و آماده تولید هستیم ،بازاریابی هم انجام شده و بازار فروش بسیار خوبی دا رد و داخل هم تولید نمی شود .برای شروع تولید به سرمایه نیاز داریم و درخواستم این هست که برنامه میدون و سرمایه گذارانی که با این برنامه در ارتباط هستند اگر مایل به سرمایه گذاری باشند میتوانیم جزئیات و برنامه کارمون رو تشریح کنیم و با بکارگیری راهنمایی های دوستان از فواید این کسب و کار منتفع بشیم.با تشکر

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
ﺳﻪشنبه 20 خرداد 1399

سلام. در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi