۷۰ درصد بازار پوشاک کشور در قبضه خارجی‌هاست

 


عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک کشور گفت: در حال حاضر بیش از ۶۰ تا ۷۰ درصد مصارف محصولات نساجی در کشور مربوط به تولیدات خارجی است.

مسعود شاه بختی در مصاحبه با رادیو ضمن اشاره به این جمله که در شرایط حاضر بیش از 98 درصد پوشاک وارداتی به صورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور می شود، افزود: کالاهای قاچاق بدون کمترین هزینه راهی بازارهای داخلی شده و لطمات جبران ناپذیری به پیکره صنعت و تولید داخلی وارد می سازد.

وی افزود: در حال حاضر بیش از 60 تا 70 درصد مصارف محصولات نساجی در کشور مربوط به تولیدات خارجی و بقیه وابسته به تولید داخلی است.

شاه بختی همچنین اظهارداشت: قاچاق کالا از عمده‌ترین معضلات اقتصاد ایران است و این معضل تاثیرات نامطلوب خود را علاوه بر بخش تولید در زمینه اشتغال نیز گذاشته است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران گفت: کالاهایی که از مبادی رسمی با احتساب پرداخت عوارض، سود، حقوق گمرکی و حتی ارزش افزوده به کشور وارد می شود تولید داخلی از توان لازم برای رقابت با این نوع اجناس برخوردار است ولی در بحث قاچاق چنین نیست.

وی در ادامه افزود: کالاهای قاچاق بدون پرداخت هیچ هزینه ای اعم از عوارض، سود، حقوق گمرکی، مالیات بر واردات، بیمه، دارایی، مالیات برحقوق، مالیات بر عملکرد و بسیاری موارد دیگر به بازار های مصرف داخلی عرضه و با ارزان ترین قیمت به فروش می رسد.

شاه بختی با بیان اینکه کالای قاچاق از حیث قیمتی بر تولید ایرانی برتری دارد، اظهارداشت: متاسفانه ورود این نوع کالا ها به بازارهای داخلی بسیاری از واحدهای تولیدی کشور را به ورطه نابودی کشانده و خیل عظیمی از کارگران این مرز وبوم را خانه نشین کرده است.

وی با بیان اینکه ورود کالای قاچاق به کشور همچنان به قوت خود باقیست، گفت: برای حمایت از کالای ایرانی باید با قدرت و قوت هرچه تمامتر جلوی سیل اجناس قاچاق به بازارهای داخلی گرفته شود تا صنعتگران داخلی بتوانند با پشت گرمی و انگیزه بیشتر به امر تولید بپردازند.

عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک ایران یادآورشد: قاچاق ضمن ایجاد صدمات فراوان بر پیکره اقتصاد کشور باعث کاهش تولیدات داخلی و افزایش نرخ بیکاری در جامعه می‌شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi