صادرات فرآورده‌های شتر به اروپا در دستور کار

 


معاون بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: پرورش شتر برای صادرات فرآورده های آن بویژه به اتحادیه اروپا در دستور کار است و از هیچ کشور اروپایی واردات این دام صورت نمی گیرد.

علی اکبر مهرفرد در آیین گشایش جشنواره و نمایشگاه محصولات ارگانیک تهران گفت: ممنوعیتی برای واردات شتر وجود ندارد و واردات کمی داریم اما از هیچ کشور اروپایی این دام وارد نمی شود. 

وی درباره آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران مبنی بر واردات شتر از کشورهایی مانند ایتالیا، آلمان و انگلیس تصریح کرد: منشا واردات شتر در کشور برخی بازارچه های مرزی استان سیستان و بلوچستان است که این دام ها پس از قرنطینه، وارد کشور می شوند.

مهرفرد ادامه داد: زمانی گوساله و گوسفند از این مرزها وارد کشور و ذبح می شد و امروز شتر نیز به آن اضافه شده است.

وی ادامه داد: خارجی ها به دنبال سرمایه گذاری در ایران برای پرورش شتر هستند، ما نیز از این موضوع استقبال می کنیم تا پس از سرمایه گذاری، مطابق مقررات کشورمان تولید و صادرات انجام شود؛ زیرا این امر موجب بهبود کسب و کار در کشور می شود.

به گزارش «میدون»، ساماندهی واردات و صادرات و حمایت از خودکفایی در تولید کالاها بویژه محصولات غذایی و دامی از بندهای سیاست های اقتصاد مقاومتی است که در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد. پس از آن، سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت و سال 96 «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال»، و در نهایت امسال نیز «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شد.

ایران با برخورداری از آب و هوای خشک و نیمه خشک، یکی از تولیدکنندگان شتر در جهان به شمار می رود. در اواخر سال 96 برخی رسانه ها به استناد آمارهای گمرک جمهوری اسلامی ایران مدعی شدند امسال محموله شتر از انگلیس به وزن ۲۵ هزار و ۴۳۰ کیلوگرم و ارزش ۴۱۹۶۰ دلار، یک محموله از ایتالیا به وزن ۶هزار و ۹۱۰ کیلوگرم و ارزش ۱۱۴۰۲ دلار و یک محموله از آلمان به وزن ۲۴ هزار ۱۹۰ کیلوگرم و ارزش ۳۹۹۱۴ دلار وارد شده است. طبق این آمار، علاوه بر این سه کشور اروپایی، ایران همچنین از چین، کره جنوبی، ترکیه، پاکستان، امارات و افغانستان نیز شتر وارد کرده است.

نظرات (1)

avatar

شنبه 1 اردیبهشت 1397

سلام پرورش شتر چقدر سرمایه اولیه نیاز دارد؟ آیا در مناطق سردسیر هم میشه پرورش داد؟

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi