اشتغال 400 نفر در کارگاه های فرش بافی تایباد

 


عبدالرحیم تاج محمدی رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تایباد گفت: 400 نفر در کارگاه های فرت بافی تایباد مشغول به کار هستند.

عبدالرحیم تاج محمدی گفت: 250کارگاه فرت بافی در شهرستان فعال هستند.

وی افزود: روستاهای جوزقان، فرمان آباد، آبقه، ریزه، کوه آباد، چهار برجی، قادرآباد و پشته مهترین مراکز فرت بافی در تایباد محسوب می شوند.

رئیس اداره میراث فرهنگی تایباد افزود: 46نفر از هنرمندان این رشته موفق به دریافت پروانه فعالیت انفرادی شدند و 83 نفر از هنرمندان فرت باف این شهرستان در قالب طرح های پشتیبان و مستقل مشغول بکار شده اند.

تاج محمدی گفت: تاکنون یک میلیارد و 850 میلیون ریال تسهیلات در تایباد به متقاضیان فرت بافی در قالب مشاغل خانگی پرداخت شده است.

گفتنی است انواع حوله دست، حوله حمام و چادرشب از محصولات کارگاه های فرت بافی هستند و تایباد در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi