نشاء خربزه نخستین بار در زیرکوه کشت شد.

 


مدیرجهادکشاورزی شهرستان زیرکوه گفت: برای اولین بار دردر ۱۶ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان زیرکوه نشاء خربزه با روش آبیاری تحت فشار( تیپ) کشت شد.

بنی اسدی ضمن اعلام این خبر گفت: در این طرح به طور همزمان در اراضی کشاورزی روباز و گلخانه هیدروپونیک کشت نشاء خربزه انجام شد.

مدیرجهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه افزود: حفاظت در برابر سرما و طوفان های شدید منطقه، رشد بیشتر نسبت به روش سنتی، عرضه زودتر محصول به بازار و مصرف آب یک چهارم روش سنتی مهمترین مزایای کشت نشاء خربزه در گلخانه است.

وی گفت: با کاشت ۱۶ هکتار خربزه تاکنون برای ۲۵۰ نفر روز کارگر اشتغالزایی شده و در مجموع برای کاشت، داشت و برداشت امسال بیش از ۸۰۰ نفر روز اشتغالزایی خواهد شد.

گفتنی است خربزه در شهرستان زیرکوه اوایل مرداد برداشت می شود و به گفته کشاورزان این منطقه، در یک دوره ۲۰ روزه برای ۷۰ هزار نشاء خربزه ۳۰ هزار لیتر آب مصرف می شود که اگر به روش سنتی کاشت می شد باید ۱۰ میلیون لیتر آب استفاده می گردید.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi