بیرجند| کشت بیش از ۶ هزار هکتار پنبه

 


معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال در ۶ هزار و ۴۵۳ هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی پنبه کشت شود.

مهدی عصمتی‌پور اظهار داشت: امسال بیش از 6 هزار و 453 هکتار از اراضی کشاورزی استان خراسان جنوبی زیر کشت پنبه می‌رود.

وی با بیان اینکه کشت پنبه تا اوایل خرداد ماه در خراسان جنوبی ادامه دارد و امسال 650 تن بذر رقم خرداد برای کشت در خراسان جنوبی تولید شده است افزود: محصول پنبه در استان از نیمه مهر تا پایان دی برداشت می‌شود. 

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال زراعی 95_96 میزان 7 هزار و 650 هکتار از اراضی کشاورزی خراسان جنوبی زیرکشت پنبه رفت که از این سطح 17 هزار و 231 تن پنبه برداشت شد.

عصمتی‌پور با بیان اینکه خراسان جنوبی علاوه بر تامین نیاز داخلی استان بذر رقم خرداد دیگر استان‌ها را تامین می‌کند افزود: بذر مورد نیاز کشت پنبه امسال در خراسان جنوبی 280 تن است و مابقی بذر پنبه رقم خرداد تولید شده به استان‌های فارس، اصفهان، قم، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی و غربی،گلستان، خراسان شمالی و سمنان ارسال می‌شود.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi