تولید انگور خارج از فصل در گلخانه سامان

 


یک کشاورز در استان چهارمحال و بختیاری، موفق شد در گلخانه خود انگور خارج از فصل تولید کند. گفته می شود تا ماه آینده از این درختان، دویست تا چهارصد کیلو انگور برداشت خواهد شد.

انگور یک درخت خزان‌دار است که در مناطقی با آب و هوای نیمه‌گرمسیری تا معتدل مورد کشت قرار می‌گیرد. از میوه درخت انگور, محصولات متنوعی تولید می‌شود که برخی مورد استفاده عموم مردم بوده و برخی نیز طرفداران خاص خود را دارد. از جمله این محصولات علاوه بر میوه شیرین و خوشمزه انگور می‌توان به آبغوره, شیره انگور یا دوشاب, کشمش و مویز اشاره کرد.

شریفی، کشاورز سامانی که هم اکنون درختان موی گلخانه ای اش به بارنشسته و غوره کرده اند گفت: تا یک ماه آینده از این درخت، دویست تا چهارصد کیلو انگور برداشت خواهد شد.
وی در گلخانه اش انواع درختان مثمر گیاه خانگی صیفی و سبزی تولید کرده است و غیر از خود برای دو نفر دیگر هم اشتغال زایی کرده است .

سامان در فاصله 20 کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

 

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi