۳۵۶۰ تن انواع ماهی در استان قزوین تولید شد

 


مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین از تولید ۳ هزار و ۵۶۴ تن انواع ماهیان گرمابی ، سردابی و خاویاری دراستخرهای پرورش ماهی استان در سال گذشته خبر داد .

ایرج رحمانی اظهار کرد: از این میزان؛ ۲ هزار و ۶۷۰ تن ماهی سردابی است که در ۱۵۰ واحد فعال  ماهیان سردابی  تولید شده است.

وی افزود: همچنین طی سال گذشته  ۵۳۶ تن ماهی گرمابی در ۱۲۳ واحد تولید شد.

به گفته ی این مقام مسئول؛ در سال ۹۶ دربخش ماهیان خاویاری نیز ۲۱ تن ماهی در ۴ واحد فعال پرورش اینگونه ماهیان تولید شد.

مدیر شیلات و آبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه پرورش ماهی در آبهای داخلی راهی مناسب جهت تولید پروتئین مرغوب و ایجاد اشتغال است گفت: تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف استان  موقعیت مناسبی را برای پرورش ماهیان سردابی، گرمابی، خاویاری و سایر گونه ها فراهم کرده است.

رحمانی اضافه کرد: توسعه پرورش ماهی در آبهای داخلی علاوه بر تولید پروتئین مرغوب می تواند در ایجاد اشتغال و درآمدزایی در منطقه نقش موثری داشته باشد.

وی  به ارائه  تسهیلات و سرمایه گذاری در بخش آبزیان اشاره کرد و تصریح کرد: در همین راستا؛ با معرفی متقاضیان تسهیلات در زمینه آبزی پروری از  ردیف های مختلف اعتباری به بانک های عامل و جذب درصدی از اعتبارات؛ طرح های خوبی در استان اجرا شده که با تخصیص اعتبارات بیشتر می توان طرح های آبزی پروری بیشتری را عملیاتی کرد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi