تولید ۵۹۰ هزارتن محصولات باغی در استان قزوین

 


مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی گفت: ۵۹۰ هزارتن محصولات باغی طی سال گذشته در استان تولید شد.

علی اکبری توضیح داد: این محصولات شامل؛ میوه‌های هسته دار، میوه های خشک، نیمه [ تولید ۵۹۰ هزارتن محصولات باغی در استان قزوین] گرمسیری، محصولات گلخانه ای و  قارچ خوراکی است.
وی مهمترین محصولات باغی استان را تولید انگور، زیتون، پسته، گیلاس، ذغال اخته، فندق، گردو و تولیدات گلخانه ای  ذکر کرد.

اکبری به تولید مهمترین محصولات باغی استان اشاره کرد و گفت: سطح زیر کشت باغات فندق استان ۳ هزارو ۲۰۰ هکتار است که سالیانه ۳ هزار و ۱۵۰ تن محصول برداشت می شود.

وی اضافه کرد: همچنین محصول ذغال اخته با ۷۰۶ هکتار و تولید ۳ هزار و ۲۰۰ تن، گیلاس با ۳ هزار و ۴۷۰ هکتار و تولید ۳۴ هزار تن و گردو با سطح زیر کشت ۵ هزار و ۵۴۰ هکتار و تولید ۱۰ هزار تن از محصولات مهم باغی استان است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۳۵۰ هزار تن انگور برداشت واز این میزان ۵۰ هزار تن کشمش در استان تولید شد.

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر تعداد ۱۰ واحد دارای مجوز پروانه بهره برداری در زمینه زیتون و فرآورده های آن شامل؛ روغن خام زیتون، کنسرو زیتون، زیتون شور و بسته بندی روغن زیتون به ظرفیت ۷ هزارو ۲۷۰ تن و با اشتغالزایی ۱۴۵ نفر در منطقه طارم سفلی شهر قزوین فعالیت دارد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi