آمادگی دولت برای خرید اولین کلزای برداشت‌ شده کشور

 


شهرستان چابهار حدود ۱۳ هزار هکتار زمین باغی و زراعی دارد که سالانه ۳۷۴ هزار تن محصول برداشت و روانه بازار مصرف می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی چابهار گفت: برداشت محصول دانه روغنی کلزا در چابهار از اواخر اسفند سال ۹۶ به وسیله یک دستگاه کمباین در روستای عورکی آغاز شده که می‌توان گفت نخستین برداشت کلزا در سطح استان سیستان و بلوچستان و حتی کشور است.

غلامحسین بامبری افزود: برداشت کلزا تا اواسط فروردین ادامه دارد و پیش‌بینی می‌شود بیش از ۱۰۰ تن محصول برداشت شود.

وی بیان کرد: محصول برداشت شده کلزا با قیمت تضمینی از بهره‌بردار خریداری و به کارخانه‌های روغن کشی تحویل داده خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی چابهار با بیان اینکه ۳۰ نفر بطور مستقیم وغیر مستقیم در کار کاشت و برداشت کلزا مشغول هستند، گفت: کشت بذر کلزا از اوایل آبان آغاز و کار برداشت نیز در نیمه دوم اسفند انجام می‌شود.

بامبری گفت: کشاورزان استقبال خوبی از کشت محصول کلزا دارند و پیش بینی می‌شود در سال زراعی آینده چهار تا پنج برابر سطح فعلی توسعه یابد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi