حمایت از تولیدکننده داخلی پیش زمینه حمایت از کالای ایرانی است

 


یک نماینده مجلس با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدکننده داخلی پیش‌زمینه حمایت از کالای ایرانی است، گفت: قوای سه‌گانه و تمامی سازمان‌ها و نهادها باید در جهت رشد تولید ملی گام برداشته و اقدام کنند.

فاطمه سعیدی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال حمایت از کالای ایرانی گفت: حمایت از کالای ایرانی مفهوم چند وجهی دارد همان طور که رهبر معظم انقلاب آن را تبیین کردند این موضوع محدود و منحصر به مردم نیست.
وی با تاکید بر اینکه پیش زمینه حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولیدکننده داخلی است، گفت: قطعا اگر تولید در کشور به صرفه نباشد و کیفیت لازم را نداشته باشد، مردم تمایلی به استفاده از کالای ایرانی ندارند.
نماینده تهران تاکید کرد: اگر مبادی قاچاق کالا به خوبی بسته نشود و به دنبال آن کالای خارجی بدون ضابطه و به صورت غیررسمی وارد کشور شود، دیگر کالای داخلی توان رقابتی خود را از دست خواهد داد. در این شرایط اگر نظام بانکی نیز به جای اعطای تسهیلات درست به سمت بنگاهداری رود، نباید انتظار رونق تولید را داشت.
سعیدی در جمع‌بندی گفت: باید قبل از تشویق مردم به خرید کالای داخلی پیش‌نیاز حمایت از تولیدکننده داخلی برای تولید کالای باکیفیت و با قیمتی مناسب را فراهم کرد، موضوعی که تنها منوط به اراده دولت نیست باید نهادهای دیگر و سایر قوا نیز در جهت رشد تولید ملی هر اقدامی که در توان دارند را انجام دهند.
وی نقش سازمان‌های مردم‌نهاد را نیز در این راستا موثر خواند و اظهار کرد: باید به سازمان‌های مردم‌نهاد به چشم فرصت و نه تهدید نگاه شود. آنها نقش موثری در مطالبه‌گری از حاکمیت و تشویق مردم به خرید کالای داخلی دارند.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi