آغاز کاشت سیب زمینی و پیاز بهاره در جهرم

 


مدیر جهاد کشاورزی جهرم از آغاز کشت بهاره سیب زمینی و پیاز در این شهرستان خبر داد.

محمد رضا شهابی مدیر جهاد کشاورزی جهرم اظهار کرد: کشاورزان جهرمی تاکنون ۱۴۰ هکتار از مزارع خود را به کشت بهاره سیب زمینی و پیاز اختصاص داده اند.

وی اضافه کرد: تداوم کشت سیب زمینی و پیاز بهاره در جهرم صرفه جویی ۳۰ درصدی مصرف آب را به دنبال خواهد داشت.

محمد رضا شهابی تصریح کرد: با کشت سیب زمینی و پیاز در فصل بهار علاوه بر فراوانی، در کاهش قیمت محصول هم مؤثر است.

مدیر جهاد کشاورزی جهرم بیان کرد: در کشت بهاره سیب زمینی از ارقام سانته و بورن استفاده شده که دوره برداشت آن ۹۰ روزه است.

شهابی افزود: پارسال در شهرستان جهرم ۱۱۰ هکتار زمین به کشت سیب زمینی و ۲۳۰ هکتار به کشت پیاز اختصاص یافت که کشاورزان ۴۰ تن سیب زمینی و ۵۰ تن پیاز را برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi