شروع برداشت کلزای کشور از چابهار

 


اولین برداشت محصول کلزای کشور از چابهار آغاز شد.

آب و هوای معتدل چابهار در فصول سرد سال امکان تولید انواع محصولات کشاورزی را فراهم کرده و برخی از محصولات هم زودتر از سایر نقاط کشور در این منطقه برداشت می شود.

بامبری مدیرجهاد کشاورزی شهرستان چابهار گفت کاشت کلزا در زمین های کشاورزی این شهرستان، آبانماه انجام شد و اکنون موعد برداشت آن رسیده است.

وی افزود  از هر هکتار مزرعه کلزا هزار و 300 کیلوگرم محصول برداشت و پس از خرید تضمینی برای استحصال روغن به کارخانه های کشور ارسال می شود.

بامبری میزان برداشت کلزا از اراضی شهرستان چابهار را65 تن اعلام کرد وگفت در سیستان وبلوچستان درمجموع 115 هکتار مزارع کلزا وجود دارد که محصول سایر شهرستان های استان  پس از چابهار برداشت می شود.

لازم به گفتن است که  دانه روغنی کلزا با هدف  اصلاح الگوی کشت وتولید ارقام استراتژیک وکم مصرف بجای ارقام جالیزی وپرمصرف آب درمنطقه کاشته شده است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi