برداشت کلزا در سیستان و بلوچستان آغاز شد

 


مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: برداشت دانه روغنی در سطح هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان آغاز شد.

حسین کیخا با بیان اینکه کشت کلزا از اول آبان آغاز و در آذرماه به پایان رسیده است، اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی مناسب سیستان و بلوچستان برداشت این محصول تا نیمه اردیبهشت ادامه دارد.

وی ادامه داد: شهرستان های دلگان، ایرانشهر، سرباز و خاش عمده مناطق کشت این محصول در سیستان و بلوچستان هستند.
وی افزود: پیش بینی می شود امسال حدود هزار و 200 تن کلزا در سیستان و بلوچستان برداشت شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه برداشت کلزا به صورت مکانیزه انجام می شود گفت: 219 کشاورز در استان کار کاشت و برداشت این محصول را برعهده دارند.
کیخا با بیان اینکه کلزا در بین دانه های روغنی از درصد روغن بالایی برخوردار است اظهار داشت: این گیاه در تناوب با زراعت گندم و جو و همچنین کاهش بیماری ها، آفات و رویش علف های هرز در مزارع تاثیر بسزایی دارد.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi