گیلان دارای پتانسیل بالا در زمینه تولید گیاهان دارویی است

 


رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:استانگیلان دارای پتانسیل بالا در زمینه تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی است. دکتر احسان ابوطالب در حاشیه نخستین جشنواره کاشت گیاهان دارویی

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت:استان گیلان دارای پتانسیل بالا در زمینه تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی است.

دکتر احسان ابوطالب در حاشیه نخستین جشنواره کاشت گیاهان دارویی در گفت و گو با  جاهد خبر  منطقه گیلان،با بیان اینکه کاشت گیاهان دارویی یکی از برنامه‌های مهم و در دست اقدام دانشکده داروسازی گیلان است، اظهار کرد: گیلان دارای پتانسیل بالا در زمینه تولید گیاهان دارویی و داروهای گیاهی است.

وی اقلیم مناسب،وجود دانشکده داروسازی و صنعت بسیار پویایی را از ویژگی‌های استان در زمینه کاشت گیاهان دارویی برشمرد و افزود:نخستین جشنواره کاشت گیاهان دارویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در راستای اهداف بسته توسعه دانش گیاهان دارویی در حوزه سلامت برگزار شد.

رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه از اقلیم متعدد در گیلانی برخوردار هستیم، گفت: اقلیم مرتفع کوهستانی، کوهپایه‌ای و جلگه‌ای در گیلان باعث شده است تا انواع گیاهان دارویی در این استان قابل کشت باشد.

ابوطالب با بیان اینکه در این جشنواره بیش از ۱۰۰ گونه از گیاهان دارویی به صورت نهال و بذر در باغ گیاهان دارویی دانشکده کاشته شد، گفت:تا پایان سال ۵۰۰ گونه گیاهی در باغ گیاهان دارویی کاشته خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد:برای اجرای این طرح تاکنون بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi