تأسیس انجمن هنرمندان صنایع دستی آران و بیدگل

 


رئیس اداره میراث فرهنگی، شهرستان آران و بیدگل از شروع فعالیت انجمن هنرمندان صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل در آستانه نوروز 97 خبرداد.

جواد صدیقیان با اعلام این خبر افزود: انجمن هنرمندان صنایع دستی به منظور حفظ و احیای صنایع دستی و هنرهای سنتی شهرستان آران و بیدگل تشکیل شده است.

صدیقیان گفت: کمک به رشد اقتصادی و حفظ و حمایت از میراث ارزشمند و کهن و توسعه فرهنگ صنایع دستی و هنرهای سنتی از دیگر اهداف ایجاد و راه اندازی انجمن هنرمندان صنایع دستی شهرستان آران و بیدگل می باشد.

جواد صدیقیان؛ شعر بافی، زری بافی، چادر شب بافی، گلیم بافی، شال بافی، قالی بافی، چرم دوزی، سفالگری، گیوه دوزی، منبت و معرق چوب و نقاشی روی پارچه را از جمله رشته های مهم صنایع دستی در آران و بیدگل دانست که با گذشت سال های زیاد هنوز هم در آران و بیدگل رواج دارد.

صدیقیان در پایان خاطر نشان کرد: 108هنرمند فعال صنایع دستی و هنرهای سنتی  شهرستان آران و بیدگل در 21 رشته در حال فعالیت می باشند.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi