دوره ی آموزشی کاشت گندم در سایت میدون بارگذاری شد

 


گندم یکی از اصلی‌ترین نیازهای زندگی بشر و از مهمترین غلات است که در گونه‌های وحشی و اهلی موجود است. فرآورده های این محصول بیشترین سهم را در سبد غذایی خانوار به خود تخصیص می دهد.

از آنجا که گندم مهمترین کالای استراتژیک کشورمان محسوب می‌گردد خودکفایی در این زمینه و عدم نیاز به بیگانگان باعث قدرتمندی کشور در عرصه بین‌الملل می‌گردد.

گذشته از این موضوع، در میان محصولات کشاورزی، گندم کالایی مطمئن از نظر فروش و نسبت به بقیه محصولات کم دردسر و کم‌آفت‌تر می‌باشد و بعد از برداشت، قابلیت نگهداری برای طولانی مدت را دارد در صورتی‌که بعضی محصولات دیگر مثل محصولات جالیزی امکان نگهداری طولانی مدت را ندارند و در صورتی‌که بازار فروش آنها بعد از برداشت یافت نشود، محصول از بین خواهد رفت. گندم به علت اهمیتی که برای کشور دارد شامل تسهیلات و نیز خرید تضمینی و مشوق‌های دیگری از سوی دولت‌ها می‌گردد. با توجه به کم‌آبی که چندین سال است گریبان‌گیر کشورمان شده، گندم به علت مصرف آب پایین‌تری که نسبت به خیلی از محصولات از جمله برنج، محصولات جالیزی و ... دارد، دارای مزیت است.

مزیت راه اندازی زراعت و کشت گندم
گندم از لحاظ سوددهی شاید مانند خیلی از محصولات کشاورزی مانند زعفران و... سود آنچنانی نداشته باشد اما همان میزان سودی که دارد، تقریبا در اسرع وقت در اختیار کشاورز قرار می‌گیرد. در واقع حدودا نیمی از درآمد حاصله  بابت هزینه‌های آن کسر می‌گردد. مثلا  از یک هکتار گندم آبی غرقابی درآمدی حدود 5 میلیون تومان به دست می‌آید که نیمی از این مبلغ بابت هزینه‌های تولید کسر می‌گردد.

از آنجا که اکثر گندم تولیدی داخل کشور به شکل گندم پاییزه کشت می‌شود و زمان کشت اکثر ارقام گندم اواسط تا اواخر پاییز است و زمان برداشت آن اواخر خرداد تا اوایل تیر است می‌توان گفت گندم در بازه‌ی زمانی حدودا هشت ماهه به ثمر نشسته و به مرحله‌ی سوددهی می‌رسد ضمن اینکه در زمستان کار آبیاری و داشت گندم به حالت متوقف در می‌آید. از نظر غذایی حدود 90 درصد گندم تولیدی کشور به مصرف نان می‌رسد. 10 درصد باقی مانده نیز برای  بذر گندم و مصرف طیور و نیز تولید محصولات با پایه آرد مانند کیک، کلوچه و... می‌رسد.
دوره ی آموزشی کاشت گندم
سایت میدون در راستای کارآفرینی و توسعه ی مشاغل و حمایت از تولیدات داخلی، اقدام به تدوین یک دوره ی آموزشی کامل و جامع در زمینه کشت و پرورش گندم نموده است که علاقه مندان به حوزه می توانند با مطالعه ی کامل و دقیق این بسته ی آموزشی وارد این عرصه ی اقتصادی شوند.

مزایای دوره های آموزشی سایت میدون
در این بسته ی آموزشی، بررسی تاریخچه ی این محصول، مطالعه ی سرزمینی، مکان یابی برای کشت با توجه به شرایط آب و هوایی و جوی، ابزار و تجهیزات لازم، شرایط کشت و پرورش، میزان سرمایه ی لازم، پلن های مالی، شناخت بازار و سایر دانستی های ضروری در راه ندازی این کسب و کار به طور کامل و جامع شرح داده شده است.
نحوه ی طراحی بسته های آموزشی سایت میدون به گونه ای است که علاقه مندان به حوزه های مختلف کسب و کار می توانند بدون دانش قبلی به آنها مراجعه کنند؛ چرا که تمامی مراحل به صورت گام به گام و از سطح مقدماتی تا نحوه ی چگونگی فروش آن محصول در بازار توضیح داه شده است.
محتوای این دوره آموزشی به صورت مکتوب همراه با عکس هایی فنی در قسمت دوره های آموزشی سایت میدون قابل دسترسی است.

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi