کسب و کاری به پاکی نور خورشید

 


انرژی خورشید پاک ترین و تمام نشدنی ترین انرژی در جهان است که متاسفانه آنطور که باید در ایران، از آن استفاده نمی شود. مسابقه میدون اما در این قسمت میزبان کارآفرینی است که توانسته در این حوزه به دستاوردهای چشم گیری برسد.

مسابقه بزرگ کارآفرینی میدون، در بیست و دومین قسمت از فصل دوم خود میزبان کارآفرینی است که با استفاده از پتانسیل کشور در زمینه استفاده از انرژی های پاکی همچون نور خورشید، توانسته محصولاتی را در مجموعه خود با نام شرکت هیرکان سبز تولید کند که می توانند جهش بزرگی را در فرهنگ مصرف برق ایجاد کنند.

  1. برد های الکترونیکی
  2. لامپ
  3. سیستم های خورشیدی پرتابل
  4. آنتن های رومیزی
  5. گیرنده دیجیتال

موارد بالا محصولاتی است که در هیرکان سبز با مدیریت رضا تقوایی تولید می شوند؛ درواقع طراحی و ساخت اجرای پروژه های آفگرید (خارج شبکه برق شهری) و پروژهای آنگرید (متصل به شبکه برق شهری است که در این مجموعه دنبال می شود.

احداث نیروگاه خورشیدی را با میدون یاد بگیرید...

هرچند شرکت هیرکان سبز، از سال 1397 فعالیت خود در استان گلستان را آغاز کرده است؛ اما در این مدت کوتاه توانسته گام بلندی در حوزه استفاده از انرژی های پاک در کشورمان بردارد. تیم هیرکان سبز امیدوارند که پس از اغنای بازار داخل، کسب و کار خود را در زمینه صادرات نیز بهبود بخشند و وارد بازار کشورهای حوزه خلیج فارس و کشور های اروپایی شوند.  

همنطور که همه به خوبی می دانیم، ایران یکی از بهترین مناطق جغرافیایی جهان برای استفاده از نور خورشید است؛ انرژی پاکی که سالهاست استفاده از آن توسط تعداد زیادی از دانشمندان جهانی تاکید می شود. امروزه حدود دو درصد از برق جهانی توسط این منبع نور پایدار تامین می شود. در ایران نیز چشم انداز براین است که تا سال ۲۰۳۰ میلادی، ۷۵۰۰ مگاوات برق از انرژی خورشیدی تولید شود. آقای تقوایی با بررسی این موضوع مهم و نیازسنجی دقیق آن، توانسته کسب و کاری موفق در این حوزه راه اندازی کند.

زنبورداران، باغداران، دامداران، افرادی که دچار سوانحی همچون زلزله می شوند، عشایری که مدام درحال کوچ هستند و... افرادی هستند که می توانند از محصولات مجموعه آقای تقوایی استفاده کنند؛ چراکه تمام آنها بدون استفاده از برق کار میکنند، پرتابل و قابل حمل هستند و مهمتراینکه به دلیل استفاده از انرژی پاک خورشید، گازهای گلخانه ای تولید نمی کنند.  

میدونی ها بخوانند: باغ شیشه ای؛ کسب کاری بهشتی...

این کارآفرین خوش فکر امشب بعنوان یکی از سه شرکت کننده مسابقه میدون، خود را به استودیو برنامه در تهران رسانده تا طرح کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران قرار دهد. حال باید منتظر بود و دید آیا می تواند از پس چالش های آنها برآید و برنده این قسمت از مسابقه شود یا خیر...

برای تهیه محصولات پرتابل از این مجموعه و حمایت از کسب و کار جناب آقای رضا تقوایی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید....

نوشته شده توسط: میدون

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi