کتاب بخوانید؛ اما چه کتابی؟!

 


نوشته ای به بهانه 24 آبان، روز کتاب و کتابخوانی یادداشتی نوشتیم که مسیر کتاب خوانی تان را تغییر خواهد داد...

به نظر می رسد ما ایرانی ها، بیش از تمام مردم جهان باید بپذیریم که در عصر حاضر، اطلاعات و درواقع داده ها، مهمترین نقش را ایفا می کنند؛ نقشی کلیدی که نه تنها بر زندگی حرفه ای و شغلی بلکه بر زندگی شخصی و خانوادگی ما نیز تاثیرگذار است. بدیهی است که ما باید بتوانیم در اولین قدم، این داده ها را از منابع استخراج کنیم. شاید منتظرید که بگویم قرار است تمام این داده ها را با کتاب خواندن، از کتاب ها استخراج کنیم؛ اما خیر...

حجم زیادی از اطلاعات، نه در کتاب ها بلکه در دست افرادی است که داده های ابتدایی را وارد بازار کردند و چرخه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... جامعه را می چرخانند؛ و این همان برداشت درست از کتب است. بعبارت بهتر، دیگران کتاب خواندند و داده ها و اطلاعات مفید را منتشر و منعکس می کنند و راحت تر آن است که ماهم بجای کتاب خواندن، از نوشته های آنها استفاده کنیم؛ به احتمال قوی اکنون بیشترتان می گوینی دقیقا و می پرسید پس چرا کتاب بخوانیم؟ حال باید از دنیای جادویی کتاب برایتان بگویم:

شما می توانید در دنیای بی انتهای کتاب ها زندگی کنید و فرصت آزمون و خطا داشته باشید؛ این آزمون و خطا مزیت های بسیاری دارد که یکی از اصلی ترین آنها، پیشبرد اهدافتان است. عموم ما گمان می کنیم مطالعه یعنی فقط خواندن، آن هم خواندن هر نوعی از کتاب اما واقعیت آن است که کتابخوانی زمانی می تواند کمک کننده باشد که هدفمند و با بینش باشد درحقیقت مطالعه شما نباید فقط به گونه ای باشد که سرانه مطالعه کشور را افزایش دهد بلکه باید شما را به اهدافتان نزدیکتر کند. درغیراینصورت، شما تبدیل می شوید به یک منبع اطلاعاتی که نه تنها هدفمند نیست بلکه می تواند برایتان گمراه کننده باشد.

عموما بعداز هر صحبتی در رابطه با کتاب و کتابخوانی، نویسنده سعی می کند یک یا چند کتاب برای مطالعه بیشتر را به خوانندگان معرفی کند؛ اما من پیشنهاد دیگری برایتان دارم؛ پیشنهاد می کنم ابتدا مسیریابی کنید؛ بدانید از کجا آمدید، اکنون کجا ایستادید و می خواهید به کجا برسید... سپس کتاب هایی شما را در جهت پیشبرد اهدافتان کمک خواهند کرد و آگاهیتان را افزایش خواهد داد، مطالعه کنید. توصیه ای که در آخر برایتان دارم این است:

ازهمین حالا شروع کنید، زمان منتظر هیچ کس نمی ایستد...

نوشته شده توسط: رخساره بداغی

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi