گندم های ایرانی، بوجاری کن های ایرانی

 


مسابقه میدون امشب میزبان کارآفرینی است که با استفاده از متخصصین ایرانی، گندم و حبوبات ایرانی را با استفاده از ماشین آلات بوجاری ایرانی، خالص سازی می کند.

بوجاری کردن؛ یکی از اصلی ترین مراحل تصفیه غلات از پوست و ضایعات است که اگر نباشد، دیگر گندم و عدس و ذرت و لوبیایی هم نیست. در گذشته بوجاری غلات خصوصا گندم بوسیله نیروی انسانی و با دست انجام می شد، فرد روی سکویی بلند می ایستاد و سعی می کرد با باد، ضایعات را از دانه اصلی جدا کند اما علم پیشرفت کرد و کشاورزی ماشینی شد و نهایتا هم ماشین های بوجارکننده اختراع شدند. امروزه تولیدکنندگان زیادی در خارج از کشور و تعدادی معدود در داخل کشور در زمینه تولید ماشین آلات و ادوات صنعتی کشاورزی فعالیت می کنند که یکی از آن معدود افراد آقای فیروز برگی، مالک شرکت آذران بوجار ایرانیان، است که امشب و در قسمت سی و یکم مسابقه میدون شرکت کرده است.  

ساخت اسباب بازی با ضایعات را در میدون یاد بگیرید....

آقای برگی سالهاست که در زمینه کشاورزی و کسب و کارهای مرتبط با آن مشغول کار و تحقیق است. او در کارخانه خود تعداد زیادی متخصص را مشغول به کار کرده و با استفاده از مهارت و توانایی آنها، تاکنون توانستنه مدل های مختلفی از دستگاه های بوجار را تولید و روانه بازار کند؛ بوجار کننده هایی که با بیشترین خلوص (98%) غلات و حبوبات خصوصا گندم را خالص سازی می کند:

  1. دستگاه پیش بوجاری جهت جداسازی کاه و کلش، کلوخ، سنگ های درشت و درصد بالایی از خاک موجود در بذر
  2. دستگاه بوجاری در ظرفیت های 5 تن در ساعت، 2 تن در ساعت و 150 کیلو در ساعتبا استفاده از روش جداسازی ضایعات به وسیله ی غربال ها
  3. دستگاه بوجاری وزنی که با استفاده از نیروی گرانش و براساس چگالی بذر، جداسازی بذر را از ضایعات های هم اندازه ی آن و همچنین بذر های با قوه ی نامیه کمتر از بذر اصلی جداسازی می نماید. (این دستگاه برای اولین بار در ایران توسط آذران بوجار ساخته شده و دارای گواهی ثبت اختراع است)
  4. دستگاه سم زن دیسکی که به وسیله ی مترینگ پمپ، میزان دقیق محلول تعیین شده توسط اپراتور را با دقت بالا به بذر تزریق می کند و میزان محلول مورد استفاده جهت سم زنی و تقویت بذر را بهینه می کند.
  5. دستگاه پوشش دهی بذر که فرایند کوتینگ و پلیتینگ بذر (پوشش دهی و تقویت بذر با استفاده از محلول و پودر) را با استفاده از اصل روتور و استاتور انجام داده و با استفاده از مکانیزم هیتر تعبیه شده در دستگاه میزان رطوبت موجود در بذر را کاهش داد.

میدونی ها بخوانند: افزایش کارایی بذرهای گیاهی با فناوری کوتینگ

هرساله حجم زیادی ارز به دلیل واردات ماشین آلات و تجهیزات صنعتی کشاورزی از کشور خارج می شود و دقیقا همینجاست که اهمیت کسب و کارهایی همچون کسب و کار آقای برگی که به صنعتی شدن کشاوزی و جلوگیری از خروج ارز از ایران کمک می کنند، مشخص می شود.

این کارآفرین خوش فکر امشب و در سی و یکمین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون، در استودیوی این مسابقه حاضر شده تا طرح کسب و کار خود را در معرض قضاوت داوران قرار دهد و شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی آن امتحان کند.

برای تهیه این دستگاه های بوجاری از این شرکت و حمایت از کسب و کار جناب آقای فیروز برگی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: میدون

نظرات (3)

avatar

سید

ﺳﻪشنبه 27 آبان 1399

سلام علیکم با عرض خداقوت به این هموطن گرامی تمایل دارم در کارتولیدی ایشان سروایه گذاری کنم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 28 آبان 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/newsitem/1995

avatar

نعمتی قینرجه

پنجشنبه 22 آبان 1399

عالی بود کارشون انشالله روز ب روز بر موفقیت هاشون افزوده بشه

avatar

چطورمیشه بااقای برگی تماس داشته باشیم

پنجشنبه 22 آبان 1399

عالی بود میخام بااین اقا تماس داشته باشیم.

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
پنجشنبه 22 آبان 1399

سلام دوست عزیز

برای ارتباط با ایشون در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/23197

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi