پرده دوزی؛ کسب و کاری که باید آنرا کشف کنید..

 


پرده دوزی، یک کسب و کاری خانگی با درآمد خوب است که هم در این دوران کرونایی قابل راه انداخت است و هم می تواند در بلندمدت اقتصاد کشور را متحول کند.

مشکلات معیشتی این روزها موجب شده بسیاری از مردان و زنانی که تاقبل از این، به هر دلیلی کار نمی کردند و درآمد مستقلی نداشتند، کمر همت ببندند و یا یک کسب و کار راه اندازی کنند و یا در مجموعه ای مشغول کار شوند؛ اما کرونای بی رحم که روزانه جان بیش از چهارصد ایرانی را می گیرد باعث شده خروج از خانه با چالش های جدی روبرو باشد درنتیجه خیلی از این افراد ترجیح ‌دهند بخشی از منزل خود را تبدیل به محل کار کنند و وارد دنیای مشاغل خانگی شوند.

برای شروع یک شغل خانگی و کسب و کار در منزل، گزینه ها بسیار متنوع و زیاد است اما موردی که شاید از سایرین پولساز تر باشد، تزئینات و زیبایی‌های منزل است؛ یکی از این وسایل تزئینی نیز پرده است که گردش مالی زیادی هم در کشور دارد.

میدونی ها بخوانند: مشاغل خانگی؛ زیر ذره بین کلینیک مشاوره میدون

حتما برای شما هم پیش آمده که به مناسب های مختلف به فکر تغییر پرده خانه تان افتادید؛ حتی بعضی ها سالی چند بار پرده قسمت های مختلف خانه شان را تغییر می دهند و اینگونه باعث رونق بیشتر کاسبی پرده دوزها می شوند؛ اما این تنها دلیل سکه بودن بازار پرده دوزی نیست....

به دلیل فشارهای حداکثری که بخاطر تحریم‌ها بر کشورمان اعمال شده است، تمام برندهای خارجی تولید پرده بازار ایران را ترک کردند و این موضوع تبدیل به فرصتی طلایی برای پرده دوزان صنعتی و سنتی شده؛ تولیدکنندگان داخلی که سبقه ای در این حوزه دارند و به اصطلاح استخوان دار این حرفه اند، معتقدند به راحتی می‌توان تمام تقاضای پرده در ایران را پاسخگو بود و حتی بعضا دست به تولید انواع خاصی از پرده می زنند مثلا شرکت کننده قسمت سی ام مسابقه میدون؛ آقای نیارمی. او در شرکتش با برند یاس پرده نارنج، موفق به تولید نوع خاصی از پرده شده که به آستری نیاز ندارد و می توان آنرا براساس شدت نور تغییر داد. (برای یافتن اطلاعات بیشتر از این نوع خاص پرده، اینجا کلیک کنید.)

این سکه بودن به کسب و کارهای مرتبط با پرده دوزی هم رسیده؛ امروزه بسیاری از کشورها همچون ترکیه، ٦٠‌ درصد مواداولیه دوخت پرده خود مثل پارچه، یراق آلات و... را از کارخانجات نساجی ایران تأمین می‌کنند.

تمام این تفاسیر نشان می‌دهد که کسب و کار تولید پرده یا پرده دوزی، می‌تواند شغلی مناسب برای خانواده ها و  ارزآور برای کشور باشد؛ کسب و کاری جذاب که اگر کمی خلاقیت و دید هنری هم به آن اضافه شود، می تواند در این روزهای کرونایی نجات بخش خیلی ها باشد؛ فقط باید آنرا کشف کرد....

میدونی ها بخوانند: تبلیغ کسب و کار در زمان رکود حاصل از کرونا

واحد دوره های آموزشی میدون با بررسی تمام این موضوعات و ملاحظات، دوره آموزشی در زمینه دوخت پرده تدوین کرده که با مطالعه آن، به راحتی می شود اولین قدم برای شروع این کسب و کار در خانه یا کارگاه را برداشت. (برای مطالعه دوره، اینجا کلیک کنید.)

نوشته شده توسط: مجید فرومدی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi