چگونه بنویسیم که گوگل هم بفهمد؟

 


روزانه هزاران هزار محتوا برروی اینترنت بارگذاری می شود اما شما باید محتوایتان را طوری تولید کرده باشید و یا نوشته باشید که گوگل و مخاطبان بتوانند آنرا به راحتی در میان انبوه محتواها پیدا کنند.

در نوشته قبل به تولید محتوا و جایگاه آن در میان مشاغل دنیا پرداختیم؛ (برای خواندنش اینجا کلیک کنید.) اینکه آیا تولید محتوا و یا مشخصا نوشتن را می توان به عنوان یک شغل دانست؟ در میان آن نوشته، موضوع حیاتی فهم مخاطب و گوگل مطرح شد که در این یادداشت به آن پرداختیم.

چگونه محتوا نوشتن را با میدون یاد بگیرید.

اصلا چرا باید گوگل بفهمد که ما چه نوشتیم؟

تازمانی که محتوای منتشر شده در فضای وب را کسی نخوانده، عملا نمی توان ارزش زیادی برای آن قائل بود. منظورم این نیست که تنها نوشته ای ارزشمند است که همه با مطالب آن موافق باشند اما منظورم این است که یک نوشته زمانی ارزشمند می شود که فی الواقع خوانده شود و عملا به دست مخاطبی که برایش محتوا تولید شده برسد. حال چگونه این اتفاق می افتد؟ و گوگل این وسط چه می گوید؟

روزانه هزاران و شاید هم میلیون ها محتوا در قالب های مختلف برروی اینترنت بارگذاری می شود. شما باید محتوایتان را طوری تولید کرده باشید که مخاطب بتواند آنرا به راحتی در میان انبوه محتواها پیدا کند و اینجاست که گوگل (یا هر موتور جست و جوگر دیگری) ظهور پیدا می کند. بعبارت دیگر، باید طوری نوشته باشید که گوگل اولین نفری باشد که آنرا می خواند و می فهمد.

گوگل، پرکاربردترین موتور جست و جو گر در دنیاست.  پس شما برای موفق بودن در پروسه محتوانویسی و احیانا کسب درآمد از آن، ابتدا باید سیبیل آنرا چرب کنید؛ آن هم با یک سئو و کلمات کلیدی خوب...

سئو چیست؟

سئو یعنی بهینه سازی برای موتورهای جست و جو گر؛ یعنی دقیقا قابل فهم کردن محتوا برای موتورهای جست و جو گر.

شما اگر بتوانید محتوا یا نوشته خود را با سئویی قوی منتشر کنید، شانس اینکه مخاطبان بتوانند آنرا راحت تر پیدا کنند بسیار افزایش می یابد. کلمات کلیدی که در بالاتر اشاره کردم، تنها یکی از راه های رسیدن به این هدف است که البته گزینه مهمی است.

بعبارت دیگر شما با نوشتن کلمات کلیدی مناسب و خوب کار کردن روی سئو، گوگل را در اینکه بفهمد محتوای شما راجع به چه چیزی است کمک می کنید و درنهایت هم به خودتان کمک می کنید چرا که وقتی گوگل بفهمد شما چه نوشتید، یعنی مردم هم می فهمند شما چه نوشتید و راحت تر مطلبتان را پیدا می کنند.  

اصولا گوگل نتایج جست و جو را براساس جست و جوی مخاطبین اولویت بندی می کند؛ درواقع او ابتدا بررسی می کند که مطلب شما راجع به چه چیزی است و سپس براساس جست و جوهای مخاطبین، آنرا اولویت بندی و منتشر می کند البته این را هم بگویم که الگوریتم های گوگل به سرعت درحال تغییراند و نمی توان روی هیچکدامشان الی الابد حسابی باز کرد اما این موردی که در اینجا به آن اشاره کردم را می توانید برای شروع محتوانویسی موفق درنظر داشته باشید.

میدونی ها بخوانند: بازاریابی محتوایی چیست؟

یک نکته مهم

در محتوانویسی، موضوعی هست که از فهم گوگل مهمتر و اساسی تراست؛ موضوعی که بدون آن، دیگر فهمیدن و یا نفهمیدن گوگل تاثیر چندانی بر رتبه شما در سرچ ها ندارد و هرچه تقلا کنید و مهارت های فنی خود را بالا ببرید، نتیجه ای که مدنظرتان هست را نخواهید گرفت...

شما باید در اولین قدم سعی کنید طوری بنویسید که مخاطب بفهمد، درک کنید، بپسندد، استفاده کند و.... به زبان ساده تر، کیفیت و جذابیت را وارد کارتان کنید. وقتی اینگونه نوشتید، نرخ جست و جوی مطلبتان در گوگل افزایش خواهد یافت و می تواند جای خود را در بین اولین اولویت های سرچ، به راحتی باز کند.

مخاطب به خوبی می فهمد که شما برای او نوشتید یا گوگل و کسب درآمد؛ پس طوری بنویسید و محتوایتان را تولید کنید که چیزی به مخاطب اضافه کند و این حس ره او منتقل شود که خود او و نیاز او بوده که برای شما در اولویت بوده نه هیچ چیز دیگری...

در نوشته بعد به این سوال پاسخ خواهیم داد که یک محتوای باکیفیت چگونه است؟!

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi