چگونه برندمان را ثبت کنیم؟ (بخش اول)

 


برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، باید از هفت خوان رستم برای گرفتن مجوزهای قانونی گذشت؛ یکی از این خوان ها ثبت برند است که در این نوشته به چگونگی اخذ آن پرداختیم.

متقاضیان ثبت برند یا علامت تجاری می بایست ابتدا به سامانه http://iripo.ssaa.ir مراجعه کرده و اطلاعات خواسته شده را وارد نمایند. این سامانه برای ثبت درخواست متقاضیان بصورت غیرحضوری است و دیگر نیازی به مراجعه حضوری آن هم در این شرایط کرونایی نمی باشد.

پاسخ سازمان به درخواست کارآفرین، از طریق بخش پیگیری درخواست و خلاصه پرونده در همین سامانه قابل مشاهده است. پیگیری تمامی مکاتبات و تعاملات با سازمان درخصوص اظهارنامه نیز ازطریق بخش ثبت انواع درخواست (رفع نقص، پرداخت حق الثبت، تمدید، انتقال و ...) انجام می شود.

میدونی ها بخوانند: برندسازی صنعت پوشاک؛ ضرورت کشور

مدارک لازم جهت ثبت برند

  • برای شخص حقیقی:
  1. کپی شناسنامه
  2. کپی کارت ملی
  3. کپی کارت بازرگانی (در صورتی که از حروف لاتین استفاده شده باشد)
  4. کپی مجوز فعالیت (جواز تاسیس، پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کسب یا کارت بازرگانی و یا هر گونه گواهی فعالیت صادره از نهادهای نظارتی و حاکمیتی دولتی)
  • برای شخص حقوقی:
  1. تمام مدارک ذکر شده در فوق به اضافه کپی روزنامه ی تاسیس و آخرین تغییرات شرکت (از آخرین تغییرات شرکت نباید بیش از دو سال گذشته باشد)

پس از ثبت درخواست و ارائه ی اسکن مدارک خواسته شده، یک کد رهگیری فرستاده می شود و در صورت تایید مدارک توسط کارشناس مربوطه، دو نسخه قرارداد به آدرس متقاضی ارسال می گردد. متقاضی باید پس از امضای هر دو نسخه، یکی از نسخه ها را به همراه مدارک برابر اصل شده و فیش واریزی مبلغ خواسته شده، به آدرس مرکز ارسال کند که پس از دریافت مدارک، مراحل ثبت برند شروع خواهد شد.

میدونی ها بخوانند: مجوز کسب و کار

اما این تنها یک فاز از مرحله نفس گیر ثبت برند بود؛ هفته ی بعد درمورد رد تقاضای ثبت برند و مدت اعتبار این مدرک صحبت خواهیم کرد. درضمن، اگر در این مرحله از جاده کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار، به مشکلی حقوقی با سازمانهای دولتی برخوردید، با کلیک در اینجا و ورود به صفحه ستاد پیگیری مشکلات تولید، از مشاوره و کمک کارشناسان میدون در این زمینه استفاده کنید.

نوشته شده توسط: هدیه لاچینی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi