گلباران شدن میدون با گل مریم

 


گل مریم، نشانه نجابت و پاکی عشق است. امشب مسابقه کارآفرینی میدون، میزبان کارآفرینی است که یکی از محصولاتش، این گل زیباست.

بذرکده نام سایتی فعال در حوزه کشاورزی است که با دو هدف تدوین دوره های آموزشی و تامین نهادهای کشاورزي مشغول به فعالیت است. در این سایت تاکنون 15 دوره آموزشی تدوین و مقالات علمی خوبی نیز منتشر شده اما آنچه که باعث ورود این کسب و کار به بیست و هشتمین قسمت از مسابقه میدون شده است؛ گل مریم است.

گل مریم یکی از دوست داشتنی ترین و زیباترین گل ها در سراسر دنیاست. شاید برایتان جالب باشد بدانید که میزان قابل توجهی از این گل، سالانه از ایران به کشورهای اروپایی صادر و در صنعت عطرسازی آنها استفاده می شود. محمد صادق فرهنگ دوست، مدیر سابت بذرکده، کارآفرینی شیرازی است که بصورت تخصصی در زمینه کشت این گل زیبا فعالیت می کند و امشب به میدون آمده تا طرح کسب و کار خوش بوی خود را در معرض قضاوت داوران قرار دهد.

"گل مریم را می توان در دو محیط باز و گلخانه ای پرورش داد ولی چیزی که در پروسه کشت باید به آن توجه شود، میزان مصرف آب و شرایط خاک است. درحال حاضر خوزستان، مرکزی، تهران و مازندران در زمینه کشت این گل وارد شدند اما به عقیده بسیاری از کارشناسان، کشور تنها با ظرفیت ده درصد به این حوزه وارد شده است."

دوره کشت گل مریم، تنها یکی از دوره های آموزشی بذرکده است؛ کشت زعفران گلخانه ای، کاشت گل های آپارتمانی، گیاهان دارویی، قارچ گانودرما و... موارد دیگری هستند که آقای فرهنگ دوست و تیمش، سعی کردند تمام جوانب کسب و کار مربوط به آنها را بررس کنند.

بذرکده را می توان سامانه ای جامع در حوزه کشاورزی دانست؛ چراکه علاوه بر تدوین دوره و تولیدمحتوا، در زمینه فروش نشاء نیز وارد شده است؛ نشاء گل مریم، علف لیمو، گل گاوزبان، مرزنجوش، استوخودوس، رزماری، استویا و... نشاهایی سالم و تازه که می توانند یک کسب و کار پرسود را به مشتریان هدیه دهند.

میدونی ها بخوانند: چگونه با مشتری در شرایط کرونایی همراه شویم؟

محمدصادق فرهنگ دوست، مدیر این سایت به روز و دغدغه مند در حوزه کشاورزی، خود را از استان فارس به تهران رسانده تا بعنوان یکی از سه شرکت کننده بیست و هشتمین قسمت مسابقه بزرگ میدون، شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی مسابقه و توسعه کسب و کارش امتحان کند.  

برای استفاده از خدمات این سایت و حمایت از کسب و کار جناب آقای محمدصادق فرهنگ دوست با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

توشته شده توسط: هیئت تحریریه

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi