از کسب و کار پرورش سگ چه می دانید؟

 


امشب مسابقه میدون در بیست و هشتمین قسمت خود، میزبان کارآفرینی کرمانی است که با پرورش و نگهداری نوعی خاصی از سگ ها (سگ کار)، سعی دارد به کشور خود خدمت کند. چگونه؟ میدون امشب را از دست ندهید...

"امیر مومنان حضرت علی (ع) نقل شده که در نگهداری سگ خیری نیست، مگر در سگ شکاری برای نگهبانی و سگ همراه گله گوسفندان."

متاسفانه روز به روز به تعداد خانواده هایی که پرورش سگ را به فرزندآوری ترجیح می دهند، اضافه می شود. همین چند ماه پیش بود که اخبار واردات غذای سگ و داروی سگ و ارزی که به این دلیل از کشور خارج می شود، سروصدای زیادی به پا کرده بود و به اولویت خبری بسیاری از خبرگزاری ها تبدیل شده بود اما فارغ از این مسائل، باید بدانیم که تنها کارکرد سگ ها نگهداری در خانه و پرکردن تنهایی آدم ها نیست. آنها می توانند در صنایع کلیدی کشورها مورداستفاده قرار گیرند و خدمات اقتصادی و اجتماعی خوبی به انسانها ارائه دهند. امشب مسابقه میدون میزبان کسب و کاری خاص در این زمینه است؛ پرورش و نگهداری سگ کار.

مهرداد خیز، کارآفرینی کرمانی است که در زمینه پرورش و نگهداری از سگ های کار، صاحب بیش از 18 سال سابقه است. او این کسب و کاررا با دیدن زلزله بم و کمک بزرگی که سگ های زنده یاب در نجات زیرآوارمانده ها کردند، آغاز کرد. البته ارزبری واردات این نوع از سگ ها نیز برایش مهم بود.

میدونی ها بخوانند: تولید تجهیزات سگ های پلیسی

سگ بالغ مولد، سگ گله، سگ نگهبان، سگ کار، سگ همراه، بچه سگ و سگ گارد، انواعی است که مهرداد خیز در مجموعه خودش با نام کنل کلاب سالار کرمان پرورش می دهد. او امیدوار است با توسعه کسب و کارش، بتواند ایران را از واردات بی نیاز کند.

مجموعه کنل کلاب سالار کرمان، بزرگترین کنل پرورش کشور با 400 قلاده است که تمام مجوزهای لازم اعم از پروانه بهره برداری، مجوز طرح و دام و پروانه بهداشت را نیز داراست. جالب است بدانید درحال حاضر مجموعه های این چنینی در بعضی شهرهای کشور همچون گیلان، یزد، خراسان رضوی، هرمزگان و قزوین زیرنظر موسسه بین المللی امور سگ ایران فعالیت می کنند که این مجموعه در کرمان نیز، یکی از آنهاست.

یاقوتی درخشان به نام کرمان

صاحب این کنل، امشب و در بیست و هشتمین قسمت از مسابقه میدون شرکت کرده تا هم طرح کسب و کار جذاب و خاص خود را در معرض قضاوت داوران مسابقه قرار دهد و به همه مردم ایران توضیح دهد که سگ ها موجودات مفیدی هستند که می توانند خدمات مهمی را به انسانها ارائه دهند. 

برای تهیه هرکدام از این نوع سگ ها و حمایت از کسب و کار جناب آقای مهرداد خیز با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: هیئت تحریریه

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

Mohammad

پنجشنبه 15 آبان 1399

سلام من می خوام وارد این کار بشوم می خواستم بدونم شما دوره ی آموزشی دارید که مربیه سگ بشم

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
شنبه 17 آبان 1399

سلام دوست عزیز

فعلا در این زمینه دوره ای در میدون موجود نیست.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi