نگاهی گذرا به مزیت های مهدِ آبادی؛ مهاباد

 


قطار پروژه آمایش سرزمینی میدون، این بار به شهرستان مهاباد و مشاغل مزیت دار و اولویت های سرمایه گذاری در آن رسیده است.

شناسایی ظرفیت های کسب و کاری هر منطقه می تواند تاثیر بسزایی در موفقیت طرح های اجرایی در آن خطه داشته باشد. از همین رو واحد آمایش سرزمینی سامانه میدون با همکاری کارآفرینان و کارشناسان، این ظرفیت ها و مزیت ها را بررسی و در قالب تحلیلی مدون ارائه کرده است. این واحد، امروز به سراغ منطقه ای رفته که از قدمتی همچون منطقه شوش برخوردار است؛ شهرستان مهاباد...

ما مهاباد را، بیشتر با بازار تاناکورا و جاذبه های تاریخی و طبیعی و مردمان بافرهنگ و خونگرمش می شناسیم اما این دیار پراست از مزیت ها و پتانسیل هایی که می تواند اشتغال خوبی را برای جوانانش فراهم و سرمایه گذاری موفقی را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورد.

میدونی ها بخوانند: کجا سرمایه گذاری نکنم؟!

مهاباد دارای آب و هوایی کوهستانی با زمستان‌های سرد، تابستان‌هایی نسبتاً معتدل و چهار فصل بسیار جذاب است. ازنظر جغرافیایی نیز در مرکز تلاقی سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان واقع شده که می تواند راه را برای توسعه گردشگری و راه اندازی کسب و کارهایی همچون اقامتگاه های بومگردی و رستوران های بومی هموار کند. ناگفته نماند که وجود جاذبه های گردشگری همچون دومین غار بزرگ آبی ایران و حمام های باستانی نیز، مزیت این رسته را بیشتر کرده است، علاوه بر اینکه بازار فروش محصولات تولیدی همچون صنایع دستی را گسترده تر خواهد کرد.

درادامه با اقتباس از مصاحبه با خانم ستاره رسولی، از بانوان کارآفرین موفق مهابادی، مزیت های این شهرستان کردنشین بیشتر بررسی شده است.

ظرفیت های بخش دامداری و دامپروری در این شهرستان بسیار است؛ تاحدی که به خوبی قابلیت شکوفاتر شدن را درصورت حمایت و سرمایه گذاری دارد و می تواند یک تنه گوشت مورد نیاز بسیاری از نقاط استان را فراهم کند. درحقیقت آشنایی دامداران با این حرفه و البته سنخیت شرایط اقلیمی و آب و هوایی منطقه است که موجب مزیت دار بودن دامداری و پرورش دام های الاخصوص سبک (گوسفندان بومی و محلی) شده است.

صرف نظر از موضوع منسوخ بودن فروش محصولات بصورت خام و تأکید کارشناسان اقتصادی بر عرضه محصولات فرآوری شده (تولید ارزش افزوده)، در عصر حاضر کمتر صنعتی را می‌توان یافت که همچون زنبورداری در تعامل کامل با محیط زیست و البته سودآور باشد. قرارگیری شهرستان مهاباد در منطقه‌ ای که کوهستانی و بکر است، دسترسی خوبی به بازارهای بین المللی دارد و ازنظر گردشگران نیز به خوبی شناخته شده؛ می تواند توسعه چشم گیری در زمینه زنبورداری و فرآوری محصولات آن ایجاد کند.

میلیونر شدن را با زنبورعسل تجربه کنید!

مهاباد علاوه بر مزیت های اقلیمی و جغرافیایی، به دلیل داشتن مردمانی سخت کوش، پتانسیل های متنوعی برای سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار دارد که واحد آمایش سرزمینی میدون، با دقت بخش عظیمی از آنرا بررسی کرده که با کلیک در اینجا، می توانید آنرا مطالعه و شانس موفقیت در کسب و کارتان را بیشتر کنید.

نوشته شده توسط: فاطمه نجفی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi