روشن شدن تنور یک آب انبار در قم

 


امشب در بیست و ششمین قسمت از فصل دوم مسابقه میدون، مجتمع تفریحی توریستی را در دل کویر خواهید شناخت که به دست یک کارآفرین خوش ذوق، مرمت و برای میزبانی مهمانان ایرانی و خارجی آماده شده است.

این روزها تمام مردم درحال گذران شرایط بد اقتصادی و روحی هستند. در این شرایط، تفریحات سالمی که به پول خیلی زیادی نیاز نداشته باشند و بتواند لحظات خوش را در کنار خانواده بسازند، می تواند حتی برای لحظاتی هم که شده این سختی را از یادها ببرد. صاحب مجتمع توریستی تاریخی باباحاجی، محسن عبدالکریمی، یکی از هزاران کارآفرینی است که در تلاش اند تا این لحظات را برای مردم ایران بسازند. او امشب به میدون آمده تا هم طرح کسب و کار خود را برای داوران توضیح دهد و از تمام مردم برای گذراندن لحظاتی در سفره خانه اش دعوت کند.  

راه اندازی یک اقامتگاه بومگردی را با میدون تجربه کنید...

شهرستان قم، دارای آب انبارهای بسیاری است که عموما موقوفه هستند و بلااستفاده و متاسفانه گذر زمان نیز باعث تخریب ساختمان آنها شده است. آقای عبدالکریمی در حدود دو سال پیش، با بررسی این موضوع و حس نیاز به وجود یک مجتمع تفریحی در یکی از مناطق قم با نام سلفچگان، روی یکی از این آب انبارها با نام انبار طرلاب دست گذاشت.

او در ابتدا، برای پیاده کردن ایده اش و راه اندازی کسب و کارش، دنبال اخذ مجوزهای میراث فرهنگی  و طی کردن مراحل قانونی رفت. پس از طی کردن مراحل قانونی، اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال را تامین و شروع به اقدامات عملی و مرمت بنا کرد؛ حذف الحاقات، سبک سازی و مرمت بام، استحکام بخشی، احیاء بادگیر، ساب و بند کشی بدنه‌ها سپس با گر. حالا هم او صاحب سفره خانه ای سنتی و به نوعی یک مجتمع توریستی تفریحی در شهرستان زیارتی قم است و سالانه از صدها بازدیدکننده ایرانی و خارجی میزبانی می کند.

شهرها و استانهای ایران پراست از ظرفیت های تاریخی این چنینی که می توان به راحتی و با خرج کردن کمی ذوق و سلیقه، از آنها برای راه اندازی یک کسب و کار درآمدزا همچون اقامتگاه های بومگردی و یا رستوران های بومی استفاده کرد. البته نباید فراموش کردن که زیرساخت ها در این بناها و اساسا نوع مرمت بنایی که انجام می شود، باید آنقدر خوب و اصولی باشد که به هویت تاریخی اثر آسیبی نرسد. باید گفت این موضوع بطور کامل در باباحاجی رعایت شده و می شود.

صاحب این سفره خانه سنتی، امشب خود را از قم به استودیو میدون رسانده تا در بیست و ششمین قسمت از فصل دوم این مسابقه کارآفرینی، هم مردم را به مجتمع توریستی خود دعوت کند و هم به تمام ایرانیان یادآور شود که در این شرایط هم می توان کسب و کار راه اندازی کرد؛ تنها اراده می خواهد و پشتکار...

برای استفاده از خدمات این مجتمع توریستی تاریخی و حمایت از کسب و کار جناب آقای محسن عبدالکریمی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط هیئت تحریریه

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi