شهرضا؛ یاقوتی در نصف جهان

 


بررسی پتانسیل های یک منطقه، اولین قدم برای راه اندازی کسب و کاری زودبازده و موفق است. آمایش سرزمینی میدون که دقیقا در همین زمینه یعنی شناخت مزیت های مناطق مختلف ایران فعالیت می کند، این بار به سراغ شهرضای اصفهان رفته است و ظرفیت های آنرا بررسی کرده است.

در جنوبی ترین قسمت استان اصفهان، سرزمینی قرار گرفته که سفال های رنگین و سرخی دانه های انارش، بیشتراز هرچیز چشم بینندگان را می نوازد. آمایش سرزمینی سامانه میدون این بار شهرستان شهرضا، زادگاه علما، عرفا و به نقلی یونانچه ی قدیم ایران را از دیدگاه مزیت های کسب و کاری مورد بررسی قرار داده است.

شهرضا را یکی از کهن شهر های ایران می دانند؛ چراکه وجود مناطق تاریخی و آثار به جا مانده از ادوار مختلف به خوبی مبین این موضوع است. این شهرستان در فاصله 70 کیلومتری مرکز استان اصفهان قرار گرفته و شاهراه مواصلاتی جنوب به شمال کشور و ترانزیت کالاهای صادارتی از بنادر جنوبی است.

چگونه صادرات کردن را با میدون یاد بگیرید...

ممکن است تنوع شرایط اقلیمی شهرستان، این تصور را برای افراد ایجاد کند که از ظرفیت های ایجاد یک کسب و کار زودبازده در این منطقه کاسته شده است اما میدون با اقتباس به مصاحبه با آقای ابراهیم انصاری، تسهیلگر بنیاد برکت در شهرضا، به بررسی گسترده تر و وسیع تر این نقطه ی پراز پتانسیل کشورمان پرداخته است.

خشکسالی های یک دهه اخیر موجب شده کشت گلخانه ای از مهمترین مشاغل و کسب و کارهایی باشد که می توان به کارآفرینان پیشنهاد داد. سالانه مقادیر زیادی محصولات گلخانه‌ای در این شهرستان تولید می شود و آنرا به یکی از قطب های این نوع کشت تبدیل کرده است.

شهرضا یکی از تولیدکنندگان عمده انار در استان و کشور است. انار ملس شهرضا، رَباب نیریز، شیشه کپ فردوس و نادری نطنز بیشترین ارقام انار تولیدی این شهرستان است. کیفیت، وجود بازار مصرف و البته شناخته شدن محصولات این منطقه، از دلایل خوبی است که می تواند مزیت راه اندازی این کسب و کار و کسب و کارهای وابسته همچون فرآوری را افزایش دهد.

میدونی ها بخوانند: یاقوت سرخ پر سود

علاوه بر مزیت های شغلی شهرستان شهرضا که در فوق به صورت اختصار بیان شد، ظرفیت های مختلفی در حوزه های گوناگون در این منطقه وجود دارد که می تواند برای سرمایه گذاری مناسب باشد اما نکته ای که نباید از آن غافل شد این است که برای بالفعل کردن این مزیت ها، آن هم در شرایط اقتصادی امروز کشور، باید سنجیده عمل کرد که برای سنجیده عمل کردن نیز، حساب کردن روی توصیه های مشاورین کهنه کار، از اوجب واجبات است؛ کلینیک مشاوره و واحد آمایش سرزمینی سامانه میدون، دقیقا با چنین افرادی همکاری می کنند و می توانند در این زمینه، راهنمای خوبی برای تازه کارآفرینان باشند.

نوشته شده توسط: فاطمه نجفی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi