سیب سلامت؛ سیبی که باید آنرا چید!

 


سیب سلامت را باید چید تا سلامت و شادابی را به مشتریان کسب و کار یک کارآفرین موفق، هدیه کند.

سیب سلامت چیست؟

سیب سلامت، نشانی سبز و آبی رنگ است که از سوی سازمان غذا و دارو به محصولات غذایی، دارویی و بهداشتی که از سلامت و ایمنی های موردنظر برخوردار باشند، اعطا می شود. درحقیقت این سیب، نمادی است از سوی این سازمان که بر سلامت محصول و نداشتن ضررهای آنی آن، صحه می گذارد البته این به معنای تایید طبیعی بودن و یا سلامت صددرصد محصولات نیست اما معیار خوبی برای تشخیص سالم بودن اجناس است.

از سیب عکس بخرید :)

سیب سلامت کمک می کند تا خیال خریداران از موارد متفاوتی مانند رعایت اصول بهداشتی در روند تولید محصول راحت شود و به خرید کردن آن ترقیب شوند. درواقع یکی از اصلی ترین اهداف ایجاد چنین استانداری در کشور نیز همین موضوع بوده است؛ ارتقاء سطح سلامت جامعه و ترقیب ایرانیان به استفاده از محصولات بهداشتی و سالم.

سیب سلامت به چه کالاهایی اعطا می شود؟

سیب سلامت هم به کالاهای وارداتی اعطا می شود و هم به کالاهای که در داخل کشور تولید می شود؛ حتی کارآفرینان مشاغل خانگی نیز می توانند برای گرفتن آن اقدام کنند و اعتبار محصولات خود را به درجه بالاتری برسانند.

  • داشتن پروانه ساخت
  • عدم وجود مواد افزونی و شیمیایی مصنوعی در محصولات و در مقابل استفاده از مواد اولیه یا افزدونی های مفید طبیعی و ارگانیک
  • عدم استفاده از سموم دفع آفات نباتی و داروهای دامپزشکی و… در روند تولید

سه مورد بالا، بخشی از شرایط موجود در لیست بلند بالایی است که سازمان غذا و دارو برای گرفتن سیب سلامت تعیین کرده است. البته باید اشاره کرد که کارآفرینان نباید با گرفتن سیب سلامت، کار را تمام شده بدانند؛ درمدت زمان اعتبار سیب سلامت، تمام این موارد باید بطور کامل رعایت شوند چراکه کارشناسان غذا و دارو، همواره به مجموعه مربوطه سر زده و از روند تولید بازدید می کنند و درصورت مشاهده کوچکترین تخلف، اعتبار اعطایی لغو خواهد شد.

چرا باید سیب سلامت گرفت؟

گرفتن سیب سلامت فواید بسیاری دارد. یکی از اصلی ترین و مهمترین آنها، ایجاد حس اعتماد در مشتری است. این نماد، خود نشاندنده سیبی است که در فرهنگ ایرانی، بعنوان نماد سلامتی شناخته می شود. زمانی که یک کارآفرین از این نماد برروی محصول تولیدی خود استفاده می کند؛ این پیام را به مشتریانش القا می کند که تنها درآمدازیی و سود نیست که برایش مهم است بلکه به سلامت هموطنان و خریداران محصول خود نیز اهمیت می دهد. این موضوع در بلندمدت می تواند خرید محصولات این تولید کننده را بیشتر کرده و بطور غیرمحسوس، در درآمدزایی او تاثیرات مثبتی داشته باشد.  

میدونی ها بخوانند: چگونه با مشتری در شرایط کرونایی همراه شویم؟

البته مطلب بالا، کارکرد سیب سلامتی است که اصل باشد. سیب سلامت تقلبی نه تنها به درآمدزایی فرد کمکی نمی کند بلکه می تواند به راحتی کسب و کار او را به ورطه تعطیلی بکشاند؛ استعلام از سامانه اینترنتی www.ttac.ir و ارسال کد 16 رقمی محصول به شماره ۲۰۰۰۸۸۲۲، راه هایی است که برای اعتبارسنجی اصالت سیب سلامت، در اختیار مشتریان قرار داده شده؛ آنها می توانند درصورت اطمینان از تقلبی بودن این نماد، به سازمان غذا و دارو شکایت کرده و....

مراحل اخذ سیب سلامت چیست؟

فرد متقاضی ابتدا باید در پورتال اینترنتی سازمان غذا و دارو به نشانی https://www.fda.gov.ir ثبت نام کند تا درخواست اخذ نماد سیب سلامتش وارد پروسه بررسی شود. پس از بررسی سازمان نظارت بر محصولات غذایی معاونت غذا و دارو در دانشگاه علوم پزشکی و پس از آن هم کمیته کشوری، اعتبارنامه محصول صادر شده و به مدت دو سال دارای نماد سیب سلامت خواهد بود. پس پایان این دو سال نیز، برای تمدید اعتبار، مجدد از سوی این سازمان بررسی صورت خواهد گرفت.

امروز روزجهانی سیب است؛ سیبی که بعنوان نماد سلامت و شادابی شناخته می شود. یکی از اصلی ترین اهداف هر کارآفرین موفق، شادابی و سلامت افرادی است که از خدمات و محصولات او استفاده می کنند. میدون نیز به همین مناسبت و در این روز خاص، به چگونگی اخذ سیب سلامت پرداخته و امیدوار است با رعایت تمام اصول بهداشتی و قانونی در کشور، همواره تمام کسب و کارها موفق و پرسود و تمام ایرانیان، سالم و سلامت باشند.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi