باغ شیشه ای؛ کسب کاری بهشتی...

 


باغ شیشه ای یا همان تراریوم، کسب و کاری است که می تواند سودآور و پول ساز باشد و کارآفرین را از راهی که آمده، پشیمان نخواهد کرد...

تاریخچه

اولین باغ شیشه ای در سال 1842 میلادی توسط شخصی به نام ناتانیا بگشا شکل گرفت. در آن زمان ها، شاید به ذهن کمتر کسی خطور می کرد که این باغ ها تبدیل به کسب و کاری شود که بتوان با آن امرار معاش کرد اما، از آن جا که این باغ ها تکه ای از بهشت هستند، باید گفت که هر چیزی در بهشت امکان پذیر است!

ساختن تراریوم را با میدون تجربه کنید...

انواع باغ شیشه ای

بصورت کلی باغ های شیشه ای، به دو شکل باز و بسته موجود هستند. نوع بسته آنها بطور معمول گیاهان استوایی را شامل می شود مثلا خزه ها، سرخس ها و... که در فضایی بسته و با ترکیب خاک شناسی مناسب شکل می گیرند. نوع باز باغ شیشه ای نیز بیشتر شامل گیاهان گرمسیری مانند ساکولنت ها است که به نور بیشتری نیاز دارند.

بازار داخلی

این کسب و کار جالب، به میزان سرمایه متوسطی نیاز دارد و باتوجه به رشد آپارتمان نشینی، می توان بازار فروش خوبی را برایش متصور بود. در این کسب و کار برخی از گیاهانی که قابلیت رشد در فضایی بسته و در داخل یک حباب شیشه ای را دارند، منظره ای نو و زیبا را ایجاد می کنند و با ورود آنها به خانه، می توان زندگی در فضای دل نشین تری را تجربه کرد.

میدونی ها بخوانند: با محصولات چوبی ایرانی، خانه تان را تغییر دهید...

تراریوم ها براحتی حمل می شود و از این جهت دارای یک مزیت بزرگ است. همچنین به علت دیوارهای شیشه ای و امکان فضای تبخیر، آب مورد نیاز برای رشد گیاهان را می توان با حداقل امکانات فراهم کرد که هم گیاه رشد مطلوبی داشته باشد و هم فتوسنتز به سهولت رخ دهد.

بازار صادراتی باغ شیشه ای

ساخت و فروش تراریوم از آن دسته کسب و کارهایی است که مشتریانش فقط به داخل کشور محدود نمی شوند و بازار صادراتی آن هم داغ است؛ بسیاری از کشورهای حاشیه دریای خزر و کشورهای عربی مانند عراق، از مشتریان پروپا قرص این محصول رویایی و بهشتی هستند که با بازارشناسی مناسب، می تواند منبع درآمد خوبی برای کارآفرینان باشد.  

اگر دوست دارید با این کسب و کار بهشتی و افت و خیزهای آن بیشتر آشنا شوید، اگر فضای و سرمایه معمولی دارید و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار سودآور هستید، اگر عاشق کار با گیاهان هستید ولی نمی دانید از کجا شروع کنید؛ مشاوران کلینیک مشاوره سامانه میدون همچون جناب آقای حمید زاهدی، در کنارتان هستند تا شما را برای پاسخ به این سوالات و راه اندازی یک کسب و کار رویایی و سودآور راهنمایی کنند.

نوشته شده توسط: مینا صابونچی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi