می دانید کدام شیر است که درعین مفیدی حساسیت زا نیست؟

 


در بیست و چهارمین قسمت از مسابقه میدون، کارآفرینی شرکت کرده که در مجموعه اش، مشغول به تولید نوعی از شیر است که نه تنها همچون شیر گاو حساسیت زا نیست بلکه بیشتر خواص آن را در خود دارد.

خیلی از ما به شیر گاو حساسیت داریم؛ چون شیر گاو شایع ترین ماده حساسیت زا در کل کشور شناخته شده و هضم سختی دارد. اما مواد به شدت مفیدی که در این مایع سفیدرنگ نهفته است، باعث شده که توصیه مصرف شیر، یکی از همیشگی ترین توصیه های دکتران تغذیه باشد. حال باید چه کرد؟ کدام نوع از شیر است که هم مفید است هم حساسیت زا نیست؟ پاسخ این است؛ شیر بز...

پرورش بز سانن را با میدون یاد بگیرید...

شیرمو مجموعه ای است که در زمینه تولید و فرآوری شیر این حیوان سفید رنگ فعالیت می کند و امشب به مسابقه میدون آمده تا ابعاد مختلف کسب و کار خود را برای داوران مسابقه توضیح دهد و البته مردم را نیز با این محصولات بیشتر آشنا کند.  

این شرکت که بیشترین میزان از سهامش متعلق به آقای رضا هاشمی اصل است، ادعا دارد که اولین مجموعه در سطح کشور است که با سطح بالایی از کیفیت و تکنولوژی، به تولید و فرآوری شیر بز مشغول است. البته مجموعه شیرمو علاوه بر تولید شیر و لبنیات بز، در زمینه های دیگری نیز به ارائه خدمت مشغول است؛ درواقع این تیم در تلاش است تا تمام ابعاد کسب و کار پرورش بز و تولید لبنیات از شیر آن را پوشش دهد؛ مثلا:

  1. بازارسنجی، بازارسازی و بازاریابی و پخش و عرضه محصولات
  2. دادن مشاوره های لازم به خریداران بزغاله و  بز جهت پرورش و تولید صحیح شیر

شیر بز جدای از اینکه نزدیکترین شیر به شیر مادر است و دارای بسیاری از خواص شیر گاو، ویژگی های منحصر به فردی دارد که قابل توجه اند؛

  1. طبعی سرد و تر از دیدگاه طب سنتی
  2. گوارش آسان
  3. سرشاراز کلسیم
  4. جلوگیری کننده از کم خوبی
  5. حاوی اسید های چرب متعادلی است که به کاهش کلسترول کمک می کند
  6. سموم و هرمون کمتر نسبت به شیر گاو

هرچند که شاید مقایسه شیر بز با گاو، مقایسه درستی نباشد و نتوان این دو را با قاطعیت بعنوان جایگزین یکدیگر یاد کرد؛ اما به هرحال نمیتوان منکر برخی ویژگی های برتر شیر بز نسبت به گاو شد. شیرمو البته، در تلاش برای ارتقاء سلامت جامعه است و سعی می کند با پرورش اصولی انواع بز و تولید فرآورده های آن بصورت درست و پاستوریزه، در این زمینه گام بردارد.

آقای هاشمی به همراه بزهای سفیدی که پرورش می دهد و همچون سکوی پرشی برای او در زمینه کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار هستند، امشب و در بیست و چهارمین قسمت از مسابقه میدون شرکت کرده تا هم محصولات مجموعه اش را به مردم معرفی کند و هم شانس خود را برای گرفتن جایزه یک میلیاردی این مسابقه بزرگ کارآفرینی، امتحان کند.

برای تهیه محصولات این مجموعه و حمایت از کسب و کار جناب آقای رضا هاشمی اصل با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: هیئت تحریریه

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi