روستانیک؛ تجربه ای نیک از اعماق طبیعت

 


مسابقه میدون در بیست و دومین قسمت از فصل دوم خود، میزبان کارآفرینی است که توانسته با خوش فکری و خلاقیت، صنعت گردشگری و غذا را با یکدیگر ترکیب و کسب و کاری سودمند را راه اندازی کند.

روستانیک؛ مزرعه ای در دل رشته کوه های کرکس که می تواند خالق تجربه های جدید و شگفت انگیزی برای گردشگران کهنه کار باشد...

حسین همازاده جوانی است اصفهانی که با دغدغه مندی در رابطه با سلامت محصولات گوشتی و فرآورده های آن، حدودا سه سال پیش، اقدام به ایجاد یک مزرعه کرد. او در این مزرعه به پرورش حیوانات و تولید فرآورده های گوشتی ارگانیک از آنها مشغول است؛ گوسفند، ماهی قزل آلا، خروس بومی و بز حیواناتی هستند که در روستانیک پرورش می یابند و تخم مرغ، ناگت، سوسیس و کالباس، گوشت سفید و قرمز و لبنیات نیز محصولاتی است که از آن به بازار روانه می شوند که این روانه بازار شدن، اولین نقطه عطف این کسب و کار است.

آقای همازاده با هوشمندی و بررسی دقیق بازار، تنها به تولید محصولات ارگانیک اکتفا نکرده. او پس از گذشت مدتی از شروع کارش، تصمیم گرفت در زمینه توزیع محصولات نیز وارد شود. وی اکنون بیش از 900 مشتری در اصفهان و شهرهایی همچون قم و تهران را پوشش می دهد و درنظر دارد با بازاریابی، این شبکه را گسترده تر کند. روستانیک با انتخاب داشتن سیستم توزیعی مستقیم و مستقل، خود را از واسطه ها بی نیاز کرده و به همین دلیل نیز توانسته هزینه تمام شده کالا را برای مشتریان خود پایین نگه دارد.

میدونی ها بخوانند:

ترفندهای افزایش فروش کسب و کار در برابر کرونا

حال می رسیم به دومین نقطه عطف...

تولید و توزیع محصولات گوشتی و فرآورده های ارگانیک، تنها کاری نیست که روستانیک انجام می دهد، ارائه خدمات گردشگری هم در دستور کار است و زیرساخت هایش درحال آماده شدن. درواقع گردشگری مزرعه، موضوعی نسبتا نوظهور در صنعت گردشگری است که تاکنون کشورهای زیادی ازجمله ترکیه، مالزی، فیلیپین، چین و... روی آن سرمایه گذاری کردند. در ایران نیز چند نمونه آن ایجاد شده و درحال فعالیت اند که آقای همازاده قصد راه اندازی یکی دیگر از آنها را دارد.

مزرعه های گردشگری، مزارعی هستند که فرد گردشگر می تواند خود را در قامت یک مزرعه دارد ببیند و چند ساعتی را همچون او زندگی کند. این تجربه می تواند تجربه شگفت انگیزی در زندگی هر انسانی باشد و خاطرات خوشی را برای او بسازد.

ایجاد یک بوم گردی (اکوکمپ) را با میدون یاد بگیرید...

این تیم کاربلد، با بررسی دقیق نیاز بازار و هوشمندی در زمینه استفاده از ظرفیت های طبیعی و خدادادی منطقه زندگی شان، توانستند کسب و کاری مفید درعین حال بسیار سودده ایجاد کنند. مسابقه میدون هم دقیقا جای افراد خوش فکری است که با بررسی دقیق نیازهای کشور، با خلاقیت و پشتکار برای رفع آنها تلاش می کنند و به کارآفرینی و راه اندازی کسب و کار می پردازند.

امشب و در بیست و سومین قسمت از فصل دوم، حسین همازاده با کسب و کار مزرعه گردشگری روستانیک و تولید محصولات گوشتی ارگانیک، به مسابقه میدون آمده تا طرح خود را در معرض قضاوت داوران این مسابقه کارآفرینی قرار دهد و از تجربیات و توصیه آنان استفاده کند. حال باید منتظر بود و دید نظر داوران دررابطه با این طرح چیست...

برای تهیه محصولات ارگانیک این مزرعه و حمایت از کسب و کار جناب آقای حسین همازاده با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

نوشته شده توسط: هئیت تحریریه

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi