تولید محتوا چیست؟ آیا می توان آنرا شغل حساب کرد؟

 


تولید محتوا درحال تبدیل شدن به یکی از پرطرفدارترین و جذاب ترین مشاغل دنیاست که مهارت افزایی در آن، حرف اول را می زند. اما واقعیت این است که آیا می توان به عنوان یک شغل روی آن حساب کرد؟

این روزها همه جا حرف از محتوا و تولید محتواست. با آمدن کرونا هم این موضوع شدت بیشتری گرفته چراکه خیلی ها کار خود را از دست دادند و چون ماهیت تولید محتوا به گونه ای است که می توان بدون حضور در محل کار انجامش داد، طرفدارانش روز به روز درحال افزایش اند. درواقع شما برای تولید یک محتوای با کیفیت تنها به یک مغز نیاز دارید؛ مغزی خلاق که بتواند موضوعات مختلف را کنار هم بچیند و مطلبی جذاب و مخاطب پسند را پدید آورد.

میدونی ها بخوانند: راهکارهای بقا کسب و کار در زمان رکود بازار

محتوا می تواند متنی، صوتی یا تصویری باشد البته با پیشرفت ثانیه ای علم، انواع و اقسام و چگونگی آن به سرعت درحال تغییر است اما به هرحال این سه نوع را می توان بعنوان کلی ترین دسته ها دانست. حال برای تولید یک محتوای جذاب که هم گوگل آن را بفهمد و هم مخاطبتان، (در نوشته ای دیگر راجع به فهم گوگل صحبت می کنیم) باید سعی کنید تخصص های پایه ای در هرکدام از این سه حیطه را یاد بگیرید یعنی مهارت یادگیری را در خود بیدار کنید؛ مثلا برای تولید محتوای متنی باید اصول اولیه نگارش را بدانید یا اینکه برای تولید محتوای تصویری نمی توانید بدون شناخت بهترین نرم افزارها، کاری از پیش ببرید و حرفی برای گفتن داشته باشید.

شاید در گذشته می توانستیم از تولید محتوا بعنوان یک علاقه نام ببریم اما امروزه می توان از آن بعنوان یکی از مشاغل پر طرفدار در دنیا نام برد. دلایل این ترین شدن هم متفاوت است؛ گذشته از کرونا، یکی از مهمترین این عوامل آن است که شغل تولید محتوا به سرمایه زیادی برای شروع نیاز ندارد و می توان با سفارش گرفتن از اشخاص و شرکت ها، به راحتی کسب درآمد کرد.

با میدون، سیر تا پیاز محتوا نویسی را یاد بگیرید.

برای تولید محتوا نباید نویسنده بود؛ تنها باید خلاق بود و البته مشتاق یادگیری. درحقیقت رابطه تولید و محتوا همچون رابطه آب و لیوان است؛ محتوا آب است و هنر، تفکر و مهارت شما می شود لیوان و یا ظرفی که محتوای خام را در آن می ریزید. حال هرچه هنرتان را بیشتر کنید و سعی کنید چیزهایی را که بلدید به خوبی به کار بگیرید، محتوایی که تولید کردید، مورد علاقه مخاطب خواهد بود.

تولید یک محتوای جذاب اصلا کار سختی نیست؛ اما نیاز به وقت و حوصله دارد؛ علاقه و ذوق هم می تواند کمک خوبی برای تبدیل شما به یک متخصص باشد. در این فرآیند هم، کسب درآمد اتفاقی است که لاجرم برایتان خواهد افتاد البته درصورتیکه خودتان با عینک درآمدزایی به تولید محتوا نگاه کنید و بتوانید هنرتان را به دیگران معرفی کنید. هرچند که شاید کسب درآمد، انگیزه تمام افرادی که در کار تولید محتوا هستند، نباشد اما اگر شما کسی هستید که با این دید می خواهید شروع کنید، باید بگویم که راه را اشتباه نیامدید؛ تنها کاری که باید بکنید، این است که مهارت های خود را در جنبه های مختلف زیاد کنید که همانطور که در بالاتر اشاره شد، مهارت یادگیری، اولین است.

در نوشته های بعد، بیشتر به این موضوع (افزایش مهارت برای تولید یک محتوای جذاب) خواهیم پرداخت.

نوشته شده توسط: نرگس صفوی

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

حامد

ﺳﻪشنبه 22 مهر 1399

سلام خسته نباشید لطفا در مورد تولید محتوا و تبلیغات و.. اگر راه حلی میشناسید معرفی کنید. ۰۹۱۳۸۳۶۸۴۵۵

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
چهارشنبه 23 مهر 1399

سلام دوست عزیز

در کلینیک مشاوره درخواست ثبت کنید تا همکارانم باهاتون ارتباط بگیرن و راهنمایی تون کنن.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi