نجات 95 هکتار ارض ملی!

 


با پیگیری های ستاد پیگیری مشکلات تولید، مشکل تغییر الگوی کشت 95 هکتار از اراضی ملی خرمشهر حل شد.

طرح طوبا طی سالیان گذشته با واگذاری 95 هکتار از اراضی ملی به سرمایه گذاران بخش خصوصی به منظور رفع بخشی از نیاز کشور به نخیلات و علوفه، در شهرستان خرمشهر اجرا شد.

میدونی ها بخوانند: اراضی استان کرمانشاه، مستعد اشتغال زایی

متاسفانه بیش از 13 هزار اصله نخل کشت شده در این طرح، بنا بر دلایل گوناگونی از جمله خشکسالی های متوالی و شور شدن آب، به طور کامل از بین رفتند و تعداد زیادی کشاورزی، از کار بیکار شدند. به نظر می رسد در حال حاضر، تنها راه برای بلااستفاده نماندن 95 هکتار از اراضی ملی در شهرستان خرمشهر، تغییر الگوی کشت است.

الگوی کشت نقشه راهی است که به ما نشان می‌دهد با توجه به منابع موجود، چه محصولاتی را کجا و به چه مقدار و در چه مدتی از طول زمان تولید کنیم. اگر به این الگو عمل کنیم، می توان انتظار سوددهی و درآمدزایی در بیشترین حد را داشت اما درصورت عدم توجه به آن، زمین‌های کشاورزی در بخش وسیعی از کشور، طی سال‌های آتی غیرقابل بهره ‌برداری خواهند شد و کشاورزی که یکی از اصلی ترین رسته های شغلی کشور است، با یک ساده انگاری، فلج خواهد شد.

ستاد پیگیری مشکلات تولید به محض اطلاع از این موضوع، شروع به پیگیری از نهادهای مربوطه کرد و سازمان جهاد کشاورزی استان خوزستان نیز پس از دریافت نامه از سوی این ستاد، به سرعت وارد عمل شد.

انتشار آگهی های وزارت نفت با جوهر انحصار

پس از انجام بررسی های کارشناسی توسط سازمان جهاد کشاورزی این استان، در نهایت با تغییر الگوی کشت این اراضی موافقت به عمل آمد و اکنون این سرمایه گذاران خرمشهری می توانند طرح جدید خود برای کشت در اراضی مذکور، به این سازمان ارائه کنند.

ستاد پیگیری مشکلات تولید، واحدی تشکیل شده از جوانانی دغدغه مند و پرتلاش که مهمترین هدفشان، برداشتن سنگ هایی است که سد راه تولید و تولیدکننده ایرانی شده. حال اگر شما هم کارآفرین هستید و برای شروع و یا ادامه مسیرتان، با هرکدام از نهادهای دولتی و حکومتی دچار مشکل شدید و فکر می کنید حق با شماست، مشکل خود را یا به شماره 3000019 ارسال و یا با کلیک در اینجا، آن را در صفحه ستادپیگیری سامانه میدون ثبت کنید. درخواست شما بررسی و درصورتی که قابل پیگیری تشخیص داده شود، دنبال و حل خواهد شد.

نوشته شده توسط: رقیه هویدا

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi