مشاغل خانگی؛ زیر ذره بین کلینیک مشاوره میدون

 


برخی فکر می کنند برای کارآفرینی نیاز است که کارگاه یا کارخانه بزرگی دایر کنند؛ غافل از اینکه کارآفرینی را می توان از خانه و با کمترین هزینه ها شروع کرد. با کلینیک مشاوره سامانه میدون همراه باشید تا اطلاعات جامع تری از مشاغل خانگی کسب کنید...

مشاغل خانگی چه مشاغلی هستند؟

مشاغل خانگی می توانند در قالب تولید کالا یا عرضه خدماتی باشند که می توانند در فضای مسکونی دایر شوند بدون این که مزاحمتی برای سایر واحد های مسکونی ایجاد شود.

راه اندازی مشاغل خانگی را با میدون تجربه کنید....

فعالیت در مشاغل خانگی به سه روش امکان پذیر است:

  1. متقاضی تحت پوشش: در این شیوه فرد شاغل برای کارفرمایی که خارج از محیط مسکونی است به شیوه کارمزدی کار می کند.
  2. پشتیبان: در این شیوه فرد شاغل برای بنگاه های بالادستی و با تامین مواد اولیه از جانب آنها، به شکل مشارکتی یا تعاونی فعالیت پشتیبانی را در داخل خانه انجام می دهد.
  3. مستقل: در این حالت فرد بدون ارتباط با کارفرما یا بنگاه بالا دستی به تولید و عرضه محصول یا خدمات می پردازد و تامین مواد اولیه را نیز خودش به عهده می گیرد.

مشاغل خانگی می توانند فواید قابل توجهی داشته باشند ازجمله اینکه؛

  • می توان چند شغل خانگی را به شکل همزمان انجام داد.
  • انعطاف پذیری بسیار بالا
  • امکان صرف جویی در هزینه ها
  • این نوع مشاغل را می توان با سرمایه کمی آغاز کرد و با استفاده از فناوری های روز گسترش داد.

میدونی ها بخوانند: میوه خشک، شغل خانگی پولساز

اگر بخواهیم نمونه های مختلفی از این نوع مشاغل را نام ببریم می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

تولیدات دامی، صنایع تبدیلی و تکمیلی در حوزه کشاورزی، فعالیت های فرهنگی و هنری، صنایع دستی و شیلات در این دسته بندی جای می گیرند. البته بسیاری از افراد، اطلاعات زیادی از مشاغلی که در این حوزه طبقه بندی می شوند ندارند. آنها می توانند با چند کلیک ساده و ورود به سایت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی (https://www.mcls.gov.ir) اطلاعات خوبی در این زمینه کسب کنند و وارد جاده بی انتهای کارآفرینی شوند.

یکی از هزاران مزیت کسب و کارهای خانگی آن است که می توان با سرمایه ای اندک برای خود و افراد خانواده شغل ایجاد کرد و به مرور زمان به درآمدی مطلوب و سودآور رسید. این نوع از مشاغل شامل تسهیلات دولتی هم می شوند که طی کردن مسیر کارآفرینی را تسهیل می کند. اما توجه به این نکته نیز ضروری است که نباید بی گدار به آب زد و بدون کسب اطلاعات، این نوع از کسب و کار را شروع کرد.

مشاورین سامانه میدون؛ همچون آقای علی قوامی و یا بابک شعبان نژاد، می توانند اطلاعات مفیدی را برای شروع و ادامه هرچه موفق تر یک کسب و کار خانگی در اختیار علاقمندان قرار دهد. (برای گرفتن مشاوره از جناب آقای قوامی، اینجا و جناب آقای بابک شعبان نژاد، اینجا کلیک کنید.)

نوشته شده توسط: مینا صابونچی

پست های مرتبط

نظرات (1)

avatar

وحید رصا صوفی

پنجشنبه 19 فروردین 1400

نهال انبه دارم 50عدد به اونها کود بیست بیست دادم بعد از سه روز برگهاشون خشک شد وریختن چند تا از اونها هم خشک شدن میشه راهنمایی کنید من چه کار کنم بقیه رو نجات داد

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
جمعه 20 فروردین 1400

سلام دوست عزیز

با میدون تماس بگیرید و با واحد اموزش صحبت کنید تا همکارانم راهنمایی تون کنن.

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi