بسته بندی تان را خوب کنید، فروشتان زیاد می شود!

 


فروش صادراتی از مقوله های مهم و زیر شاخه های اساسی در علم بازاریابی است که با افزایش آن، می توان بر تراز تجاری (صادرات منهای واردات) کشور تاثیر مطلوبی گذاشت. یکی از مهم ترین مباحث در این حوزه اما، بسته بندی است چراکه اگر از آن غافل شویم، به راحتی زمین بازی صادرات را به رقبا واگذار خواهیم کرد (مثل پسته)

چگونگی مدیریت صادرات را با میدون یاد بگیرید.

هرگز مشتری پسند بودن را از یاد نبرید!

در صادرات، شما یک محصول را به نقاطی دورتر از کشور خودتان ارسال می کنید. حال در این بین ممکن است کالای شما در مسیر دریایی یا جاده ایی حمل شود و اگر از بسته بندی خوبی برخوردار نباشد، در طی مسیر آسیب می بیند. محصول آسیب دیده هم، مورد پسند هیچ مشتری نیست و نهایتا نمی توان برای آن فروش مناسبی را متصور بود. نکته مهم آن است که حتی اگر قرار است کالایی را از اینجا به مریخ صادر کنید، باید مطمئن شوید که محصولتان سالم به دست خریدار می رسد و تغییرات محیط پیرامون، برروی آن اثرگذار نخواهد بود... 

چگونه بسته بندی کردن را با میدون یاد بگیرید...

سلیقه حرف اول را می زند

در بسته بندیِ محصول های صادراتی، توجه به سلیقه مصرف کنندگان کشور مقصد بسیار مهم است؛ درواقع شما باید بدانید که چه چیزی را دارید برای چه کسی تولید می کنید، اگر سلیقه او را در این فرآیند درنظر نگرفته باشید، عملا نباید توقع داشته باشید که آنرا بخرد.

قبل از صادرات محصول، یکی از کلیدی ترین وظیفه بازاریابان همین است؛ آنان سعی می کنند با سلیقه مردم کشور مقصد آشنا شوند تا بتوانند مطابق با آن، برای بسته بندی کالا برنامه ریزی کنند.

صادرات به عراق را با میدون یاد بگیرید...

رگ خواب کشورهای مقصد؛ رنگ ها...

در بازار های صادراتی رنگ بسته بندی بسیار مهم است؛ در بسیاری از کشورها، رنگ ها معنا دارند؛ معانی ویژه ای که بسیار هم ارزشمند اند. به عنوان مثال: رنگ سبز در فرهنگ شرقی نمادی از قداست است یا رنگ قرمز در کشورهای خاور دور نمادی از شکوه و عظمت. این موضوع می تواند یک شاه کلید برای کشور صادرکننده باشد؛ دقت به این موضوع و پیاده کردن آن در بسته بندی محصول، می تواند فروش در کشور مقصد را به طرز حیرت آوری افزایش دهد.

 پیدا شدن حلقه مفقوده صادرات در مسابقه میدون!!

نیاز محوری ترین فاکتورتان باشد

محصول های صادراتی هر کشوری علاوه بر اینکه باید مفاهیم جالب توجهی از کشور مبدا را به مصرف کنندگان خارجی منتقل کنند، باید همخوانی مناسبی هم با شرایط کشور مقصد داشته باشند. بعنوان مثال در کشوری که شرجی و مرطوب است، بهتر است بسته بندی ها طوری طراحی شوند که محصول را از گزند رطوبت هوا حفظ نمایند.

رونق فروش در بازارهای صادراتی تحت تاثیر عوامل مختلفی است که بی توجهی به هرکدام از آنها تاثیرات نامطلوبی بر میزان فروش کسب و کارتان خواهد داشت. کمک گرفتن از افرادی که سالها در این حوزه کار کردند، می تواند این تاثیرات نامطلوب را به حداقل برساند و درنهایت آنرا به تاثیرات مطلوب تبدیل کند؛ کلینیک مشاوره میدون در این زمینه کنار شماست....

نوشته شده توسط: مینا صابونچی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi