4 تکنیک طلایی برای موفقیت در بازاریابی خدمات


بازاریابی خدمات یا سرویس مارکتینگ (SERVICE MARKETING) با بازاریابی محصول متفاوت است؛ زیرا تولید و عرضه خدمات از الگویی متفاوت و خاص پیروی می کند.


در این نوع از بازاریابی، نمی توان خدمات را قبل از خرید به مشتری ارائه کرد؛ به همین علت باید بتوان به خوبی او را متقاعد کرد که به این خدمت نیاز دارد و باید آنرا خرید کند.

اتکاپذیری

اتکا پذیری رکن اساسی در بازاریابی خدمات است. اتکا پذیری به معنای این است که به عنوان یک بازاریاب بتوانید خدمات را به شکل صحیح و اطمینان بخش، همانطور که قول آن را به مشتری داده اید به او عرضه کنید. با این کار در دراز مدت، هم وفاداری او به برند خود را به دست خواهید آورد و هم دایره مشتریان خود را بزرگتر می کنید.

*** چگونه  با مشتری در شرایط کرونایی همراه شویم؟ ***

محسوسیت!

بازاریابی خدمات را محسوس کنید! البته این جمله شاید کمی عجیب و غریب به نظر برسد؛ زیرا خدمات مانند محصول ها جنبه فیزیکی ندارند و محسوس پذیری آن ها بسیار سخت است. اما محسوس بودن به معنای این است که تجهیزات و تسهیلات فیزیکی را همراه با خدماتی که قصد ارائه آن را دارید همراه کنید. در چنین ترکیبی بدون شک می توان بسیار موفق تر حس محسوس پذیری را به مشتری ارائه کرد.

همراه شدن با مشتری

همدردی و دلسوزی نیز بخش دیگری از سرویس مارکتینگ است. منظور ما از همدردی و دلسوزی این است که به مشتریان خود در ارائه خدمات اهمیت و توجه خاص داشته باشید. در واقع بازاریاب باید بتواند یک رابطه دوستانه و منحصر به فرد با مشتریان خود ایجاد کند. در چنین حالتی بدون شک می تواند خدمات بهتری به آنها ارائه دهد.

*** توصیه ای طلایی؛ با احساس بازاریابی کنید! ***

انعطاف

توجه به انعطاف پذیری در بازاریابی خدمات را جدی بگیرید؛ در خدمات توجه به انعطاف پذیری بسیار مهم است. انعطاف پذیری به معنای این است که بتوان در صورت نیاز به شکل فوری شیوه ارائه خدمات به مشتریان را آنگونه که مشتری راضی باشد، تغییر داد. زیرا جهانی که ما در آن زیست می کنیم همواره در حال تغییر است و نیاز افراد نیز به همین سبب با سرعت زیادی متغیر است.

شاید بتوان گفت بازاریاب هایی که در سرویس مارکتینگ فعالیت می کنند، شغل پراسترس تری را تجربه می کنند؛ چراکه اساسا ماهیت خدمات سیال است و مانند مایع به شکل ظرف (محیط پیرامون) در می آید. اما قطعا با کسب تجربه و همچنین مشورت گرفتن از مشاوران کهنه کار کلینیک مشاوره سامانه میدون که چندین سال در زمینه بازاریابی کار کردند همچون دکتر سعید جلالیان، می توان این استرس را کاهش داد و شاهد موفقیت های روزافزون بود.

نوشته شده توسط: مینا صابونچی

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید