تنها شتر جهان که به میدون راه یافت...

 


کسب و کار پرورش شتر که همه آنرا بعنوان حیوانی نیرومند و مفید درعین حال کم خرج می شناسیم، یکی از سه کسب و کاری است که در این قسمت از مسابقه میدون معرفی خواهد شد.

آمار و مطالبی که در رابطه با شترها می خوانیم، به شدت عجیب و جالب است؛ آنها می توانند با آن حجم و جثه بزرگشان، با سرعت 64 کیلومتر بر ساعت حرکت کنند، می توانند به راحتی 40 گالن آب را یکجا سر بکشند، ترجمه اسمشان در زبان عربی می شود زیبا و... هزاران مطلب جالب دیگر.

با میدون یاد بگیرید: دوره آموزشی پرواربندی شتر


طبق گزارشی که در سال 2016 توسط سازمان جهانی اقتصادی تدوین و منتشر شد، باتوجه به خطراتی که آینده ی جهان را تهدید می کند، شتر تنها ناجی جان انسانها در زمینه خوراک خواهد بود. از سوی دیگر باتوجه به اقلیم مطبوع این حیوان که عمدتا گرم و خشک است، ایران یکی از بهترین و مناسب ترین مناطق برای پرورش او است (البته بگذریم از اینکه علیرغم فعالیت کارآفرینان زیادی در این حوزه، در سال گذشته 500 نفر شتر از قطر وارد کردیم). پس می توان نتیجه گرفت که کسب و کار پرورش شتر، جایگاه خوبی در لیست پر سودترین کسب و کارهای ایران دارد و می توان توسعه خوبی در آن ایجاد کرد.اما این موجود عجیب، مزایای اقتصادی بسیار عجیب تری دارد؛ فرآورده هایی که از شیر و گوشت و پوست این حیوانِ یک یا چند کوهانه بدست می آید، در سراسر دنیا با قیمت های گزافی به فروش می رسد و سود سرشاری را عاید صاحبانش می کند. امشب مسابقه میدون میزبان یکی از همین افراد و یکی از شترانش است؛ عطری ثابت کنونی.

خانم عطری ثابت کنونی، امشب خود را به استودیو مسابقه میدون رسانده تا طرح این کسب و کار سودده خود را در معرض قضاوت داوران قرار دهد. حال باید منتظر بود و دید که آیا این کارآفرین موفق می تواند از سد دو رقیب دیگر خود بگذرد و جایزه یک میلیاردی مسابقه را بدست آورد یا خیر.

برای حمایت از کسب و کار سرکار خانم عطری ثابت کنونی با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط

نظرات (0)

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi