قد علم کردن کارآفرین ایرانی مقابل امارات!

 


شرکت تولیدی بازرگانی شبستری، بزرگترین تولیدکننده فیلتر بنزین انواع ماشین ایرانی و خارجی در ایران و یکی از جدی ترین رقبای کشور امارات، مهمان این قسمت از فصل دوم مسابقه میدون است.

قطعات یدکی مهم اند؛ وجودشان باعث هرچه بهتر کار کردن و نبودشان به سادگی، باعث کله پا شدن یک سیستم می شود. خودرو ازجمله این سیستم هاست که درصورت نبود قطعه ای هرچند کوچک، نمی تواند حتی یک کیلومتر هم راه برود. شرکت شبستری در زمینه تولید و تامین همین قطعات کوچک فعالیت می کند.

میدونی ها بخوانند: لباسشویی هایی که با قطعات یدکی ایرانی خواهند چرخید...


تولیدات شرکت تولیدی-بازرگانی شبستری در زمینه انواع و اقسام خودرو است. با مشاهده صفحه اول وب سایت آن نیز، با تعداد زیادی قطعه یدکی مواجه می شوید که نشان از تنوع محصولات و گستردگی حیطه فعالیت این شرکت دارد. نکته جالب توجه آن در این خصوص آن است که با کلیک برروی بیشتر این قطعات، هم می توان در رابطه با آن اطلاعات فنی کسب کرد و هم در رابطه با جایگاه شرکت و خدماتی که ارائه می دهد؛ مثلا در قسمت توضیحات قطعه صافی بنزین آهنربادار اینگونه آمده:ناصر ثابتی شبستری حدودا پنجاه و سه ساله، با تاسیس این شرکت، از سال 88 مشغول به فعالیت و کارآفرینی در حوزه خودرو است. او امروز یکی از بزرگترین شرکت های کشور را اداره می کند و تاکنون توانسته برای حدود 120 نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی کند.

"شرکت تولیدی شبستری تنها تولید کننده صافی بنزین آهنربادار در خاورمیانه می باشد. آهنربای موجود در این محصول باعث کاهش مصرف سوخت (به دلیل یونیزه کردن بنزین) در خودرو و افزایش عمر سوزن انژکتور (به دلیل جذب رسوبات فلزی در بنزین) می گردد. همچنین در آن از کاغذ مخصوص صافی بنزین کره ای با حجم موثراستاندارد (90 سانتی متر مربع) استفاده شده و کالابه روش یورو4 اروپا تولید گردیده است."

هرساله میزان زیادی ارز بدلیل واردات قطعات یدکی خودرو از کشور خارج و عمدتا به جیب شیوخ امارات نشین می رود چراکه تا پیش از شیوع کرونا و ایجاد اخلال در سیستم تجارت جهانی، 60 تا 70 درصد قطعات یدکی از کشور امارات وارد می شد. حال آنکه حمایت از کسب و کار کارآفرینانی همچون آقای شبستری، علاوه بر تقویت تولید داخلی و اشتغالزایی، از خروج ارز نیز جلوگیری خواهد کرد.

با میدون یاد بگیرید: دوره آموزشی کارآفرینی دکتر کیارش عباس زاده


برای تهیه قطعات یدکی خودروی خود از این شرکت و حمایت از کسب و کار جناب آقای ناصر ثابتی شبستری با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...او علیرغم تمام افت و خیزهای اقتصاد کشور، توانسته کسب و کارش را حفظ کند و در برابر قطعات وارداتی از کشورهایی همچون امارات و چین قد علم کند. این کارآفرین کهنه کار ایرانی امشب با طرح کسب و کار خود به مسابقه میدون آمده و باید دید آیا می تواند از سد دو رقیب خود در مسابقه نیز بگذرد یا خیر.

پست های مرتبط

نظرات (2)

avatar

حسن

جمعه 28 شهریور 1399

تهیه قطعات مورد نیاز

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 6 مهر 1399

سلام.

برای تهیه ابزار الات از این تولیدی، در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/newsitem/1925

avatar

محمدعلی توکلی زاده

جمعه 28 شهریور 1399

قطعاتی که میسازند با چه برند و نشان تجاری در بازار عرضه میشه و کجا میشه اونو تهیه کرد؟

avatar
پاسخ دهنده:صفوی
یکشنبه 6 مهر 1399

سلام

برای ارتباط با ایشون و خرید محصولاتشون، در این قسمت درخواست همکاری ثبت کنید. https://meidoun.ir/home/connectionitem/21587

ثبت نظر جدید

به «میدون» خوش اومدین!
ما در «میدون» تمام تلاش خودمون رو کردیم تا سطح درآمدی تون بالاتر بره. برای رسیدن به این هدف، کلی کار تحقیقاتی تو کل کشور انجام دادیم و با یک روش تحقیق کاملا علمی و مبتی بر واقعیت های منطقه ای مزیت های شغلی سراسر کشور رو مشخص کردیم.
شما با شرکت در «آزمون مسیریابی شغلی» می تونید شناخت بهتری از استعدادهای شغلی و کاری خودتون برسین؛ بعد از اون با مراجعه به «دوره های آموزشی» و فراگیری چهار مهارت مدیریت بازار، مدیریت مالی، مدیریت ریسک و مدیریت عملیاتی در هر کسب و کار شناخت بهتری برای تصمیم گیری ورود به اون کار و پیدا می کنید.
بخش «نیازمندی ها» به شما کمک می کنه تا ملزومات و سرمایه مورد نیازتون برای شروع یا ادامه کسب و کار رو با استفاده از ظرفیت های مردمی پیدا کنید وهمه جوره مهیا راه اندازی کسب وکارتون بشین.
یادتون باشه با استفاده از تجربیات مشاورین خبره در حوزه مورد نظرتون از طریق « کلینیک مشاوره» ریسک شکست تو کارتون و کم خواهید کرد.
«میدون» از ابتدا تا رسیدن به موفقیت، همراهتان خواهد بود.


logo-samandehi