کسب وکاری به رنگ مینا

 


یکی از سه کارآفرین این قسمت از مسابقه میدون، بانویی همدانی و هنرمند است که کسب و کار میناکاری را بعنوان پیشه خود انتخاب کرده است.

تلفیق هنر و آتش و خاک، با سر سوزنی ذوق می شود سفال؛ سفالی محکم و با دوام که یکی از سالم ترین ظروف مصرفی در سراسر جهان است. مانند بسیاری از صنایع دستی دیگر، چشم بادومی ها (ژاپن و چین) اولین افرادی بودند که این ترکیب شگفت انگیز را کشف کردند. قدمتش در ایران نیز به هشت تا ده هزار سال قبل از میلاد مسیح می رسد.

همین حالا یاد بگیرید: هنر سفالگری با چرخ

لالجین همدان، مهد سفال و سفالگری در ایران است؛ هشتاد درصد مردم در زمینه سفال و مشاغل وابسته به آن همچون میناکاری مشغول هستند. مسابقه میدون امشب میزبان یکی از همین هنرمندان خوش ذوق و کهنه کار همدانی است؛ طاهره محمدي خوش مرام.

همین حالا یاد بگیرید: هنر میناکاری روی سفال

میناهای خانم خوش مرام، دارای لعابی با کیفیت بسیار بالاست. ترکیب رنگ و رنگ آمیزی محصولات نیز زیبایی اثر را در چشم مشتری چندین برابر می کند. باید اشاره کرد که این بانوی ایرانی علاوه بر ساخت سفال و انجام میناکاری، به آموزش این هنر کهن نیز مشغول است.

 میدونی ها بخوانند: "نجات کسب و کار در دوران رکود با شناخت مشتری"  

داوران مسابقه میدون، همواره احترام زیادی برای هنر و هنرمند قائل بودند مخصوصا آنکه کسب و کار آن هنرمند، ارزآور باشد. اما با این وجود، میدون نیز مانند هر مسابقه دیگری درنهایت تنها یک برنده خواهد داشت. باید منتظر بود و دید این هنرمند همدانی با کسب و کار میناکاری، می تواند از سد دو رقیب دیگر خود بگذرد یا خیر.

برای حمیات از کسب و کار سرکار خانم طاهره محمدی خوش مرام با سکه های میدونی، اینجا کلیک کنید...

پست های مرتبط